Йдемо до цивілізації? 4


Йдемо до цивілізації?

Йдемо до цивілізації?

З усіх боків тільки й чути як погано ми живемо. Ви задумувалися над тим, чому раптом велика і наче успішна країна раптом перетворилася на зграйку голодранців, що гризуться поміж собою? Чому ми купуємо дешеві імпортні товари, які раптом стали якіснішими, аніж вітчизняні. Як сталося так, що Україна, яка колись була житницею Європи, змушена імпортувати технічну китайську гречку, купувати зерно за кордоном? Чому за 20 років незалежності ми нічого не досягли і продовжуємо жити практично без власної промисловості, поступово втрачаємо культуру, історію, свою мову і свою віру? Що є причиною наших негараздів?

Здається мені, що причиною всьому банальне ледарство. Так, українці славилися колись своєю працьовитістю, навіть у часи такого неоднозначного Радянського Союзу бути ледарем було ганьбою. Та потім до нас прийшла демократія, ми почали все більше орієнтуватися на те, як живуть люди за кордоном, почали прагнути ринкової економіки і почали наслідувати “цивілізований світ”. Наслідувати в тому, в чому варто було дотримуватися свого. Наприклад, чому ми не вчилися етикету і правил спілкування у англійців, проте скопіювали розпусту і тупість. На заміну вітчизняним мультфільмам прийшли “Том і Джеррі”, де вершиною гумору вважається удар по голові сковородою, радянське кіно замінили тупими бойовиками у стилі “всіх уб’ю і сам залишусь” та тупими комедіями, де навіть у звукову доріжку додано сміх за кадром.

Так, тепер у нас є 100 телеканалів (на яких транслюється переважно реклама)  і інтернет (щоправда, він використовується для того, аби сидіти в чатах, вконтакті, в однокласниках, в кращому випадку подивитися прогноз погоди чи пройти тест пдд онлайн). Наші люди просто живуть у телевізорі і соціальних мережах, нас привчили, що цінуються не знання, а папірчик, у нас навіть вантажники та бомжі мають вищу освіту. Кожен хоче бути супер-зіркою, кожен хоче заробляти гроші, не ворухнувши для цього і пальцем, кожен хоче бути начальником, а працюють нехай невдахи. Тому в нас і немає власного виробництва: стару техніку розібрали і здали на брухт, а для роботи з новою потрібні фахівці, в той час як зараз середньостатистичний верстат розумніший за середньостатистичного інженера.Ми всі рівняємося на олігархів, які свої статки здобули далеко не чесним шляхом, у нас популярна “Бригада”, ігрові автомати та різного роду афери. Та ми не думаємо про те, що успішні люди того світу, до якого ми так прагнемо, заробили свої статки зовсім інакше: ціною недоспаних ночей і постійної праці, шляхом невпинної роботи над собою. Вони починали з самого низу і добилися успіху власними зусиллями, а ми тільки й уміємо що звинувачувати владу, корупцію, сусідів, будь-кого, аби лиш не себе. Ми часто запитуємо що держава зробила для нас, та чи задаємося питанням що ми зробили: ні, не для держави – для себе самих…


Залиште коментар

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

4 thoughts on “Йдемо до цивілізації?

  • Akceptor Від автора

   І не лише останній рік, просто зараз темпи пришвидшились суттєво. Якщо реально дивитися на речі, то до справжньої цивілізації ми ніколи толком і не йшли.

   • Taras

    Ну не можна так казати, за останні 20 років у нас дуже багато змінилось… І в соціальній сфері, яка сильно залежить від ситуації в країні і рівні корупції, також… Все йде з скреготом, але йде… Мало-помалу, але просуваємось вперед: як не як, але купуються шкільні автобуси, ставляться енергоощадні вікна, освітлюються вулиці, ремонтуються дороги врешті-решт…
    Та й самі люди стають багатшими (з періодами спаду під час криз)…
    Один мінус: наша держава все менше стає “нашою”…

    • Akceptor Від автора

     От не треба тільки про дороги, знаємо як їх ремонтують щороку в тих самих місцях 🙂
     За часів СРСР дороги теж ремонтувалися, і вікна б енергоощадні ставили (причому не таке лайно копієчне як зараз), і в школах порядок був (ага, шкільні автобуси купують, але підручників у деяких школах навіть нема).
     І людей багатших я щось не помітив (може це регіональне явище, але в наших краях чесні люди лише зубожіли).