І хто пише такі віруси? 12


Навздогін темі про вірус 380668837265 історія про ще одну подібну заразу, яку мені довелося “лікувати” сьогодні. Втім, “лікувати” – занадто гучно сказано, бо цього шкідника, схоже, написав студент-першокурсник на якійсь лабораторній роботі 🙂 Дивимося на скрін:

 

І хто пише такі віруси?

 

Сам вірус – типовий WinLock, який вимагає певну суму (в даному випадку сто гривень на рахунок U42842330926 у платіжній системі WebMoney, але вміння автора не вистачило навіть на те, аби правильно визначити роздільну здатність дисплею жертви і відцентрувати вікно. 

Сумно і соромно за таких людей. До речі, палю тему 🙂

Як думаєте: наскільки реально звернутися у правоохоронні органи і розпочати кримінальну справу за фактом вимагання? Якщо цього студента спіймають (а це, я думаю, не проблема), то у нього ж і софту неліцензійного повно, та ще й порнушка може знайтися… Цілий букет злочинів – просто знахідка для міліції.


Залиште коментар

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

12 thoughts on “І хто пише такі віруси?

 • Юрко Блогер

  Не займатиметься наша поважна міліція цими дріб’язковими шахраями так як сума яку вимагають менша ніж 300 грн., а це вже не є дрібним шахрайством і не підпадає під статтю. Тож максимум, що матимеш то власну заяву в райвідділ.

 • NeoLans

  Ну для отримання морального задоволення можна звернутись в арбітраж сервісу. Проте в даному випадку це абсолютно нічого не дасть,оскільки номер вказано не вірно, а саме – “U42842330926” – циферок замало – 11 замість 12-ти.
  Тож це або просто жарт, або студент ну дуже вже тупий. Гроші перевести Ви не зможете.

 • Андрій

  Студент? Та ну… Я у 9му класі писав схожий локер, але замість вимагання грошей у мене потрібно було розв”язати квадратне рівняння) А відцентрувати вікно це ппц… У тому ж делфі це 2-4 параметра задати, якщо пам”ять мене не зраджує, і тоді при будь якому розширенні екрану наше вікно буде по-центрі.

 • Aspirino

  шось ви вуйки гоните кавалк!!!!! хз як з вимаганням, а крадіжку зменшили до 60 з хромосомом грн!!!! все що крупніше карна справа!!!!!!! і а точніше не просто карна а кримінальна!!!!

 • molinski

  Не логічно зовсім. Люди, що такі віруси підчіпають, скоріш за все, поняття про вебмані не мають. Безтолковий вірус 😀

  • Akceptor Від автора

   А їм і не треба знати про вебмані. Вірус показує повідомлення типу “підіть до найближчого терміналу і покладіть гроші на цей гаманець”. Оскільки люди не в курсі, що таке вебмані, то й написати скаргу навіть не зможуть. Все прораховано. Просто реалізація через зад

 • Владислав

  Ну і як його мають по-твоєму зловити? Ну допустим, правоохоронці зацікавляться такою дрібницею, які їхні подальші дії?
  Ну нехай через звернення вебманівці його забанять і видадуть всю інформацію. А вся інформація полягатиме в айпі адресі, бо дуже сумніваюсь, що він світив свої паспортні дані при резі нового вміду.
  І яка ймовірність що айпі в нього статичне і він заходив із свого дому, а не з інет-кафе чи взагалі з чужої мобілки?
  Такшо тут шанси дуже малі.

  • Akceptor Від автора

   Ти подивися на “рівень” виконання цього вірусу. Невже його автор додумався би до проксів чи виходу з інтернет-кафе?
   А навіть якщо так, то вирахувати зловмисника при бажанні все одно можна – він же якось планує знімати гроші з рахунку?