Гра Престолів. Старки і Грейджої 2


Сьогодні була друга “сесія” настільної Гри Престолів, значно цікавіша, бо назбиралася вже повна кількість гравців – 6 людей, більшість з яких вже орієнтувалися у правилах. Хоча деякі нюанси, як завжди, довелося уточнювати по ходу гри, але загалом справа йшла швидше і впоралися ми за трохи більше як 5 годин 🙂

Виглядає так, що грати після роботи – трохи погана ідея і оптимальніше збиратися десь на вихідних, з перервою на піцу і пиво. Сьогодні ми трохи поспішали, а інтриги і союзи – насправді головна фішка гри. ІМХО, це якраз той рідкісний випадок, коли отримуєш задоволення від процесу, а не результату і перемогти зовсім не обов’язково. Але 5 годин гри і ще з годину на підготовку та збирання всього ігрового реманенту – то трохи багато для безперервного екшену.

дім Грейджой: ми не сіємо

дім Грейджой: ми не сіємо

Минулого разу я грав за дім Грейджоїв, які, згідно до книг Джорджа Мартіна та відповідного серіалу, живуть на Залізних Островах і є чудовими мореплавцями. У грі їх образ повністю підтверджується: хоч на перший погляд може здатися, що цей клан слабкий, та у морських битвах і прибережних сутичках Грейджої – справжня імба.

По-перше, в колоді у них кілька дуже цікавих карт (чого варта хоч би карта, яка подвоює силу всіх морських юнітів), по-друге, у них дуже вигідне географічне становище. Я просто не бачу ніяких способів захопити їх столицю, а ближні землі як і вийде завоювати, то втримати – архіскладна задача. Як на мене, цілком закономірно що цього разу Грейджої перемогли, а минулого разу мені лиш трохи не вистачило до перемоги.

дім Старків: Зима близько

дім Старків: зима близько

Цього ж разу мені дістався дім Старків, хранителів Півночі. Як на мене, то цей дім ідеальний для тих, хто любить грати від захисту, бо шляхів атаки на землі Старків не так і багато, а кожна територія досить бідна на ресурси, що робить невигідним завоювання Півночі. А от Старки за 2-3 ходи можуть спокійно оволодіти всіма землями у своєму тилу і готуватися до рішучих дій. З одного боку землі Старків межують з володіннями Грейджоїв, яким значно вигідніше атакувати у протилежному напрямку, а з іншого – через море – з землями Баратеонів, яким вистачає своїх проблем.

Якихось рішучих кроків Старкам вживати важко. На початку гри у них два замки, але мало провізії, а найближчі сусіди занадто сильні, аби ризикнути на них напасти. Втім, сусіди грають роль стіни, яка захищає Північ від інтриг інших мешканців півострова. Тому я собі відсиджувався у захисті. Реально сьогодні мав шанс несподівано перемогти, але трохи прорахувався і це стало фатальним.

Зацікавлених у грі за сьогодні виявилося ще кілька людей, тож схоже, що це була далеко не остання гра і точно не найцікавіша 🙂


Залиште коментар

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

2 thoughts on “Гра Престолів. Старки і Грейджої