Головоломка для програмістів-початківців 2


Як би це не було сумно, мої уроки LabVIEW для декого зі студентів виявилися занадто складними. Людям, які тільки хочуть навчитися програмувати і нічого не шарять у алгоритмах в принципі (наприклад дітям, чи що?) може сподобатися невеличка забавка Google Blockly Maze, суть якої полягає у пошуку виходу з лабіринту.

Фактично кожен рівень гри (якщо це можна так назвати, бо “рівні” генеруються автоматично) являє собою невеличку карту, по якій має пройти маленький чоловічок, схожий на того, що його ми бачимо при переході з Google Maps на Google Street View.

Головоломка для програмістів-початківців

Головоломка для програмістів-початківців

Чоловічком ми керуємо за допомогою програми, яка будується з графічних “кубиків”. Самих кубиків є кілька варіацій, згрупованих у двох вкладках: умовні оператори і безумовні.

Google Blockly Maze

Google Blockly Maze

Google Blockly Maze

Google Blockly Maze

На відміну від LabVIEW тут програма більше нагадує картинку-пазл.

Програма Google Blockly Maze

Програма Google Blockly Maze

Програму можна придумати як для конкретної карти, так і спробувати розробити універсальний алгоритм пошуку шляху у лабіринті. Ледачі можуть алгоритм нагуглити 🙁

Одним словом, краще 1 раз побачити, ніж 100500 разів почути: http://blockly-demo.appspot.com/blockly/apps/maze/index.html


Залиште коментар

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

2 thoughts on “Головоломка для програмістів-початківців