Хеловін, вибори і зимовий час 6


Хеловін, вибори і годинники

Хеловін, вибори і зимовий час

Сьогодні, 31 жовтня, збіглося аж три події, кожна з яких може викликати якісь думки чи переживання: Хеловін, або ж день всіх святих, вибори до місцевих та Верховної ради в Україні, перевід годинників на зимовий час (як кажуть у народі, “на годину назад”).

До свят, запозичених з-за кордону (як оце Хеловін чи день св. Валентина), я ставлюся доволі скептично – в наших реаліях такі свята не є нічим іншим, як просто черговим приводом видурити гроші із народу. Чому видурити? Бо гроші ці йдуть здебільшого у кишені підприємливих осіб, що продають втридорога тематичний китайський ширпотреб. Мене дратує коли люди натовпом валять в магазини на закупки “валентинок” чи гарбузів, навіть не думаючи нащо воно треба. Бо всі так роблять.

Наступним пунктом у нас ідуть вибори, які особисто для мене цього разу дуже сильно асоціюються знов-таки з видурюванням грошей і стадом баранів. Бо всі такі бідні, держава у такій дупі кризі, а гроші на вибори та рекламу знайдуться завжди. Найгірше, що народ ведеться і, як і у випадку з заморськими святами, не особливо думає головою. Ну і постійні змагання опозиційних сил між собою – просто бісять.

Насамкінець залишаю пунктик із переводами годинника туди-сюди. Може, воно комусь і зручно, та особисто я потім добрий місяць не можу нормально виспатися. Хтось скаже, мовляв, навпаки година часу зранку з’явилася, можна поспати трохи довше; але ж організм за півроку вже налаштувався прокидатися о шостій і тепер доведеться переналаштовуватися, або кукати годину зранку без діла. А за півроку – зворотній процес. Отакі зміни туди-назад мені чомусь нагадують вибори із попереднього пункту: наче щос і міняється постійно – а результату жодного…


Залиште коментар

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

6 thoughts on “Хеловін, вибори і зимовий час

 • abstract

  Нещодавно знайомий розповів цікаву річ. Кожен з нас помічає що після переводу годинників раніше хочеться лягти спати, швидше прокидаєшся і тд… Біологічний годинник організму пристосовується до нашого графіку і перевід для нього як певний збій. Тому у багатьох країнах більше стрілки не переводять, цінуючи здоров’я людей! може і у нас неварто?

  • Akceptor Від автора

   От і я про що.Раніше ці переводи якось виправдовувалися економією електрики (чи чого там), зараз же – просто пережитки радянського минулого. В Європі людину цінують трохи більше, аніж у нас. Шкода

  • Akceptor Від автора

   Якщо чесно, то цього разу, як на мене, ажіотаж довкола виборів був значно менший.
   Можливо це тому, що переможець був відомий наперед.

  • Akceptor Від автора

   Звісна річ, бо ж вибори бувають досить рідко, а це – класна нагода нахапати грошей; тому й метушаться.
   Особливо метушилися якраз ті, хто був на грані прохідного бар’єру (бо ж другого шансу може не бути).