В українських маршрутках буде Wi-Fi? 4


У зв’язку із наближенням чемпіонату Європи з футболу, який проходитиме в Україні та Польщі, Міністерство транспорту та зв’язку України планує оснастити маршрутні автобуси у містах, що прийматимуть Євро-2012 безпровідними точками доступу WiFi.

Представник Міністерства зазначив, що у Європі доступ до глобальної мережі вже давно вважається одним із невід’ємних прав людини, тому закордонні вболівальники можуть почуватися некомфортно в Україні через відсутність доступу до Інтернет.

Для захисту від зловживань українських громадян, підключення до WiFi здійснюватиметься із використанням одноразових паролів, які планується друкувати просто на проїзних квитках. Тривалість сесії буде обмежено у часі і складатиме 30 хвилин – стільки у середньому проводить середньостатистичний українець у маршрутці.

З метою технічного переобладнання мікроавтобусів, що здійснюють пасажирські перевезення у найбільших містах України, планується закупити 150 мільйонів точок доступу. На модернізацію у бюджетах цих міст уже закладено відповідні кошти, також частково фінансування закупок буде здійснюватися за рахунок державного бюджету України. Тендер на закупку відповідного обладнання поки не оголошено.

У Мінтрансзв’язку також заперечують чутки про зростання плати за проїзд через включення до неї вартості безпровідного інтернету. Доступ до WiFi буде безкоштовним як для гостей України, так і для її громадян. Втім, як складеться доля проекту після закінчення Євро-2012 спрогнозувати наразі важко.

Також незрозуміло яким чином будуть боротися із спробами водіїв маршруток посидіти вКонтакті просто за кермом транспортного засобу 🙂


Залиште коментар

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

4 thoughts on “В українських маршрутках буде Wi-Fi?

   • molinski

    Та як яка 😀
    То ж тре програму написати за 100 000$ шоб контролюювала час. А ше вай фай точок по 6 тис. кожна накупити 😀
    Памятаю недавно в південноамериканській слаборозвиненій країні вай-фай розставили по селах – безплатно абсолютно. Філософія – повишення грамотності населення. Сумно, коли розумієш, що слаборозвинені країни мудріші за деякі розвинені..

 • Endorfin

  Краще б дороги відремонтували, тоді туристам значно комфортніше було б їхати – а то їдеш як на тракторі а вони тобі вайфай
  🙁