Франківські тролейбуси рулять! 6


Я не надто люблю громадський транспорт а тролейбусом взагалі їжджу аби раз на рік. От сьогодні вранці їхав і був трохи шокований (у хорошому сенсі цього слова). Ні, тролейбус не вкрали – все набагато незвичніше!

При вході у салон нас зустрічає голос, що вітається і каже: тролейбус працює без кондуктора і тепер квитки треба купувати самому. Купити квитки можна у кіоску на зупинці або у водія (не під час руху, а у моменти зупинок – водії тролейбусів не такі багатозадачні як їх колеги з маршруток). Про це ж інформує і спеціальна наклейка з листочка формату А4, наклеєна на стіну.

Квитки на тролейбус можна купити у водія

Квитки на тролейбус можна купити у водія

Текст таблички не блище грамотністю, але ж старалися люди…

Сам компостер видно здалеку – це така червона кругла штука (я спочатку майже вирішив що то стоп-кран або якась кнопка аварійного відчинення дверей). Інструкції з користування теж розклеєно у салоні (на жаль, сфотографувати не вдалося – там надто дрібний шрифт для мого айпода вранці), та розібратися можна і без них, я ж інженер 🙂

Компостуємо талончики, панове пасажири!

Компостуємо талончики, панове пасажири!

Насправді кондуктор у салоні таки з’явився, але його функція зводилася до продажу квитків і нагадування не забути їх компостувати 🙂 Втім, квитки ніхто не перевіряв і, мабуть, нечесні люди могли б кататися безкоштовно. Сподіваюся, якась перевірка таки буде і з космічними штрафами для “зайців”.

Результат - прокомпостовані талони

Результат - прокомпостовані талони

Але і це ще не все! Записаний на плівку голос не тільки оголошує назви зупинок, але й іноді розповідає якісь цікаві речі, наприклад про село Угорники (коли тролейбус зупинився біля цього села), про заснування Івано-Франківська…

Я вухам своїм не повірив і мало не розридався від розчулення. На радощах купив аж два квиточки 🙂

Цікаво тепер знати як справи з тролейбусами в інших містах нашої Батьківщини.


Залиште коментар

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

6 thoughts on “Франківські тролейбуси рулять!