Феномен дауншифтингу 4


 

Феномен дауншифтингу

Феномен дауншифтингу

Про дауншифтинг (навмисне зниження власних доходів з метою забезпечення спокою і душевного комфорту), певно, вже всі чули і переважно дивуються таким “ідіотам”, які проміняли теплий затишок трикімнатної квартири на якесь Богом забуте село, роботу у офісі за комп’ютером – на лопату і вили, а взятий у кредит Cherry Amulet на велосипед. Скажу відверто: хоч я і живу у селі, та зовсім від цього не відчуваю наразі якогось щастя; проте, хоч і планую перебратися в місто у квартиру, та ніколи не хотів би жити у центрі мегаполіса і на поверсі, вищому за 4-5.

Дауншифтинг має свої переваги: не треба псувати собі нерви на роботі, де кожен тобою крутить, як хоче; не треба товктися у пробках і переживати з приводу фінансової кризи, подорожчання бензину чи терактів у метро. Тому багато досить успішних людей у Великобританії, Румунії, Польщі, США, Та навіть у Росії і Україні задумуються про переїзд у села, причому задля цього часто кидають престижну роботу і беруть до рук сільськогосподарський інструмент.

Інші вирішують проблему ще цікавіше, переходячи на фріланс та віддалену роботу, а самі радикально змінюють країну проживання на менш технологічну, зате екологічно чисту (особливо у цьому плані привабливо виглядає і користується незмінним попитом Тайланд). Якщо ж Вам не хочеться покидати рідну землю, то завжди можна знайти затишний куточок у Карпатах (щоправда, після сенсаційного ажіотажу, пов’язаного зі стартом Буковелю земля в горах помітно подорожчала) – чисте повітря, холодна джерельна вода і мальовничі краєвиди гарантовано!

Скажу по-секрету, є у мене друзі, які отак живуть, тож маю надію якось влітку загостювати у них, та й подивитися на все власними очима. А ще якось планую написати невеличкий допис про життя на віддаленому хуторі (маю родичів у таких місцях). Чому раптом зацікавився дауншифтингом – читайте у наступному дописі.


Залиште коментар

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

4 thoughts on “Феномен дауншифтингу

    • Akceptor Від автора

      Ага, якраз у райському.
      Суть дауншифтингу не в тому, аби мати купу бабла і валятися на пісочку, якраз навпаки: люди залишають високооплачувану (але нервову) роботу і йдуть працювати кочегарами, вирощувати картоплю і т.п., знижуючи свій рівень життя свідомо.