FCUK the SYSTEM 39


Хоча гнівні пости про те, що влада повинна негайно увімкнути файлообмінники назад і попросити пробачення у народу – непоганий спосіб зібрати трафіку, не буду займатися популізмом. Загалом, позиція більшості мені зрозуміла із тих дописів, що я мав нагоду читати у блогах. Аргументів наведено багато, але давайте розберемося з усім по-черзі.

1. Піратство – це крадіжка, а крадіжка це погано. Звідси випливає, що з піратством слід боротися і привласнювати інтелектуальні здобутки інших людей – аморально. Хто буде сперечатися, що, мовляв, інформація має бути доступною, а у буржуїв і так багато грошей – буду красти статті з Ваших сайтів: у Вас їх багато, а інформація має бути доступною.

2. Інформація таки має бути доступною 🙂 Тому у даному випадку влада зробила помилку, коли вирішила діяти шляхом залякування і агресії. Часи “маски-шоу” вже мають бути позаду: це чудово показала відповідь інтернет-спільноти, агресія на агресію. Ви закриваєте ex.ua – ми вимикаємо сайти держави. Я не суперечу пунктові 1 і не намагаюся виправдати протестувальників. Просто окрім нелегального контенту на серверах ex.ua було й багато легального. До нього тепер мало того, що втрачено доступ, та ще й не відомо у які руки він потрапив. Якщо влада діє за принципом “хай краще постраждає 1000 невинних, аніж уникне відповідальності один винний”, то і реакцію тієї тисячі мала б передбачити.

3. DDoS владних ресурсів – злочин і просто аморальний вчинок з точки зору тих, хто захищає право людей мати доступ до інформації на вимкнених атакою ресурсах. З іншого боку це і акт протесту, але подумайте самі: як реагує влада європейських країн на протести, що супроводжуються биттям вітрин і підпалюванням автівок. Тут те ж саме, тільки без виходу на вулиці і сутичок з правоохоронцями. Тим не менш, притягти до відповідальності учасників атаки з точки зору здорового глузду нереально. Неможливо довести, що певний користувач зайшов на сайт президента з метою участі в DDoS, а не просто почитати свіжі новини від ґаранта. Якщо влада продовжить діяти з позиції сили, то добром для неї це не закінчиться. Факт.

4. Я не збираюся читати нікому нотації і я не хочу здаватися правильним ангелом, який ніколи не користувався неліцензійним софтом. Насправді умови ліцензування програмного забезпечення зараз дійсно якісь дурнуваті. Скажімо, купуючи ноутбук з Windows 7 чому я не можу встановити туди наприклад Linux, а “вінду” натомість перенести на десктоп? Чому для кожного комп’ютера я мушу купувати ОС окремо, а не використовувати одну копію, встановлену на переносному носії? Чому у школах та університетах вчать користуватися пропрієтарним ПЗ, часто навіть не згадуючи про OpenSource-альтернативу? Таким ставленням держава сама культивує культуру піратства. Тим не менш, це зовсім не виправдовує порушення авторських прав, як не виправдовує їх порушення і той факт, що багато професійних програм занадто дорогі і просто не доступні для пересічного українця. Ви часто використовуєте, скажімо, Adobe PhotoShop удома? Я – ні. А хто заробляє за його допомогою гроші – хай платить розробникам, вони теж хочуть їсти.

Не буду кривити душею і чесно зізнаюся: якщо мені буде дуже потрібна програма, яку я не можу купити, і не буде безплатних альтернатив, то я користуватимуся неліцензійною копією. Так само, я не можу гарантувати, що ніколи не піду на крадіжку чи навіть вбивство, наскільки б аморальним і незаконним це не було. Є багато ситуацій, при яких чхати я хотів на ліцензії. Але виправдовувати злочин якимись ідейними міркуваннями не варто.

Наостанок одне питання, на яке я так і не зміг знайти відповіді… Ви в курсі, скільки коштує оренда серверів, оплата за ДЦ, за техпідтримку фахівцями всього цього у робочому стані? Звідки добрі дяді із ex.ua брали гроші на все це добро, якщо вони діяли без жодного прибутку?


Залиште коментар

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

39 thoughts on “FCUK the SYSTEM

 • Владислав

  наскільки я знаю, то ехівці заробляли на рекламі, тому й мали кошти для розвитку. в крайньому випадку за цим стоїть якийсь потужний інвестор.
  а щодо піратства – ніхто не виправдовує і всі розуміють, що це погано, проте і далі це роблять.
  про ціни добре сказано – в андроїд маркеті народ тоннами скуповує програмки та ігри, які коштують до двох баксів. при цьому правовласники гарно заробляють, а от ті, які ставлять ціни по 10-20 доларів явно не розуміють маркетингу. Це і заставляє людей іти на сторонні ресурси та скачувати взламані проги.
  І щодо дій влади: так, дуже ясно, що робить влада після протестів – придушує. А в нас поки нормальна тенденція – вже заявлено про відкриття ексу протягом кількох годин

  • Akceptor

   Я теж знаю, що заробляли на рекламі. Виходить, вони заробляли на тому, що люди крали софт і це цілком нормально з точки зору більшості? Сутенери заробляють на тому, що повія торгує собою, то чого тоді сутенерство карають? Давайте будемо акцію на підтримку проводити?

   Стосовно цін, то це справа часу. Не знаю як на андроїд-маркеті, а на AppStore вже є кілька дуже хороших іграшок від Gameloft безплатних (я про це писав). Але я по акції навіть Asphalt 6 скачав повну версію задарма. Тобто нема потреби красти софт і на айподі своєму я навіть джейл не ставив вже.

   • Владислав

    якось це не так…якщо вони мають сайт, то чому б їм не заробити на ньому, незалежно від того, який там контент? Порівняння із сутенерами не зовсім підходить, та й різниця велика.
    От якщо вони справді щось порушили, то чому після всього цього скандалу компанії майкрософт і 1+1 почали відкидати свою причетність? Забоялись за свою репутацію?
    Коротше, тут багато ньюансів…та й я волів би над таким не замислюватись.

    • Akceptor

     >От якщо вони справді щось порушили
     Жартуєш? Тобто, у них на сайті нема неліцензійних програм?
     >якщо вони мають сайт, то чому б їм не заробити на ньому, незалежно від того, який там контент
     З таким відношенням і не дивно, що у нас в державі така торба. Якщо я маю гараж, то чого б не здавати його в оренду наркоманам, яка різниця?

     Наявність на ex.ua піратського софту – доведений факт, тут нема про що спорити, бо я знаю людей, які звідти купу раз качали все, що завгодно: від вінди до іграшок.
     Розповсюдження такого контенту – злочин, це теж доведений факт, оскільки порушується відповідний закон.
     Те, що власники ресурсу заробляють на ньому, відкидає будь-які припущення про благородні наміри. Ex.ua – звичайний варезник, яких тисячі. Те, що влада просто злякалася (або хтось отримав відкат, що теж не виключено) зовсім не доводить невинність власників ресурсу.

     Ти свого часу писав про гнилу українську блогосферу. Так от, теперішня твоя позиція фактично нічим не краща, бо зараз ти заперечуєш очевидні речі. Власникам таких ресурсів по великому рахунку чхати на користувачів – вони роблять бабки. Якщо, скажімо, на lostfilm.tv роблять реальну роботу, перекладаючи і озвучуючи серіали, то тут просто пропонують сховок для краденого.

     • Владислав

      хех, я й не заперечую, що вони порушили законодавство. Проте я думаю, що сам ресурс приніс більше користі всім, ніж завдав збитків компаніям.
      Реально того піратського контену там не так вже й багато, а от цілком легалізований контент скачали мільйони користувачів.
      Звичайно, власникам чхати. Бо навіщо паритись, якщо користувачі самі й поширюють контент тим самим популяризуючи їхній сайт?
      Та й не бачу нічого протизаконного в здаванні гаража наркоманам 🙂
      У висновку хочу сказати, що всі крутяться як можуть, тому розповідати про законність тут не потрібно. Краще б владна верхівка боролась із справжніми злочинцями, яких на вулицях повно. А якщо вони вже такі просунуті в плані інтернету, то хай вилучають сервери у порно-сайтів – користі побільше буде.

      • Akceptor

       А що ти маєш проти порносайтів? 🙂
       Наскільки мені відомо, у порнографії знімаються дорослі люди за відповідну компенсацію (бувають винятки, але загалом це так, якщо говорити не про порно у такому от орендованому гаражі). Якщо контролювати доступ до нього дітей (а це зробити можна і навіть не так складно, як здається), то перегляд порнографії – особиста справа кожного. Досі не розумію, чому держава хоче запхати свого носа у цю сферу.

      • Akceptor

       Я не буду спорити, бо не знаю, як тобі пояснити. Дивись, якщо я братиму хабарі і ставитиму за це додаткові бали, а потім аргументуватиму, що хабар – не злочин, бо я гроші взяв у 2-3 людей, а в інших не брав. Це виправдання?
       Якщо і відкрити назад файлообмінники, то треба видалити звідти весь неліцензійний контент і зобов’язати не розміщувати його надалі. Той самий рутрекер як зробив знаєш? Почитай їхні правила – там великий перелік того, що заборонено розміщувати на трекері і премодерація нових релізів.

  • Akceptor

   Скоріше задумувалося як misspell, крім того це досить поширений вислів, майже мем. Навіть на футболках друкують 🙂

 • Василь

  Хотів написати про екс-юа у себе в блозі, але після перегляду рідера зрозумів що вже і так забагато про це написано.
  А на рахунок “крадіжок ліцензійного ПЗ” та боротьбою з цим явищем, то його завжди крали і будуть красти)

  • Akceptor Від автора

   Політики і чиновники теж завжди крали і брехали. Справа не в цьому, а у відношенні до такого явища. І воно по всьому УА-нету переважно позитивне: закриття піратського ресурсу сприймається як порушення прав людей, а от при дійсному порушенні прав ніхто чомусь мітингувати не йде.

   • Владислав

    про яке дійсне порушення прав ти кажеш?
    якщо політики крадуть мільйони в оборудках із землею/нерухомістю/заводами, то народ не мітингує по одній простій причині: сіра маса не хоче в цьому розбиратись.
    тільки коли є змі, які гарно пояснять буквально на пальцях, хто і що погане зробив – тоді люди висловлюють свій спротив. Та от самих журналістів так пресують, що дуже рідко виходить розкривати такі злочини.
    А тут що ми маємо? Закрили сайт – обурились користувачі – обурились прості люди, бо користувачі зробили гарний піар, того так і вийшло.
    Можна бідкатись, що всі закривають очі, коли крадуть насправді, але нічого не зміниться, бо люди в такі складні оборудки не вникають по простих причинах: недостатньо інформації та недостатньо власного інтелекту. Ну а політики і олігархи з цього користають – ну і красавци!

    • Вся правда о EX.UA

     Крассавчик! Взял и все расставил по-полочкам. Народ назвал быдлом, которому плевать, что его обворовывают на миллиарды в целом (я в принципе согласна, моя хата с краю), а надо этому народу только тупых серилов да голливудского мыла на халяву.
     Ты часом не гопник, не? А то похожая хрень: лохи должны по жизни, их щемить положено и т.п.
     Твое мнение о народе понятно: все кругом имбецилы, которым только телек расскажет что хорошо, а что нет. Не плачь потом, что живете в заднице, ок?

     • Владислав

      Оптимізмом пахне…і так, серед народу суттєва більшість таки ті імбіцили. І якщо народ дозволяє себе обкрадати, то інші з цього користаються.

      • SEO Нимфа

       Т.е. это нормально? Значит, можно воровать, раз народ такое с собой делать позволяет?
       Поздравляю, твоя жизненная позиция полностью совпадает с позицией чинушей и депутатов. Только вот незадача, вы по разные стороны барикад находитесь.

 • Василь

  “Справа не в цьому, а у відношенні до такого явища.” – все правильно) Твоє відношення до таких речей формуєтьтся в результаті твого виховання. Нас просто навчили що за все треба платити і так повинно бути. В нас виховуть суспільство споживачів, людей яким можна продати навіть те чого їм непотрібно. Акцептор, особисто для тебе дуже раджу подивитися фільм “Linux навсегда”. І всім хто також вважає що за все потрібно платити дивитися цей фільм обов’язково.

  • Вся правда о EX.UA

   Чувак, ты пойми простую вещь: есть ситуации, когда что-то делают бесплатно (тот же линукс, перевести старушку через дорогу), а есть то, за что надо платить.
   Это совершенно разные вещи и не надо рассказывать сказки. Или ты и в маршрутке не платишь, чтобы не быть потребителем?
   Объясняю популярно: Спилберг снимает “Аватара” и тратит на это Х уёв, планируя получить за прокат оного У уёв, где У больше Х. Это понятно. Если ты смотришь кино на инглише – качай себе и радуйся, что Голливуд и так уже в плюсе.
   Но есть такая штука как перевод и озвучка. Ее делают люди, которые тоже хотят кушать. И кушать они могут только тогда, когда ты купишь билетик в кино (а там тоже работают люди, которые тоже хотят кушать). Ежели все будут качать фильмы из инета бесплатно, то кинотеатр закроется, переводить фильмы никто не будет. А общество потребителей в США будет смотреть на своем родном языке и ПЛАТИТЬ.
   Линукс делали бесплатным специально, а кино платное. Если я дам тебе яблоко – это бесплатно, если ты заберешь яблоко без моего ведома или согласия – это воровство и разбой.

      • SEO Нимфа

       Я могла бы спросить есть ли у энтузиастов разрешение на перевод от издателя фильмов, но не буду.
       Просто хочу уточнить что между “я качаю только фильмы с переводом от аматоров” и “Нас просто навчили що за все треба платити” есть небольшая разница. Или нет?
       EX.UA закрыли не за какие-то аматорские фильмы, а по жалобам правообладателей, насколько мне известно.
       А то получается: я у этого барыги только семечки покупал, за что его арестовали?

  • Akceptor

   Фільм подивлюся, дякую за пораду.
   Стосовно всього іншого хочу просто запитати таке. Як ти думаєш, чому люди не користуються безкоштовним лінуксом, а продовжують ставити піратки вінди?

 • Василь

  Люди часто купують товари не найкращої якості а просто через красиву обгортку. Думаю тут важливу роль відіграють рекламні технології, маркетинг і т.д.

 • Василь

  Вибачаюся що не по темі, але я мушу це написати. 2Німфоманка, я прочитав на твоєму нулячому сайтику пост про екс.юа в якому ти зачіпаєш тему української інтернет спільноти.
  Ти пишеш: “Я вообще в ахуе с Украины и ее мудрого народа (привет, пейсатели, провозглашающие интернет-революцию и чуть ли не второй Майдан).”, а потім ти додаєш “(я сама русская, так что не стоит цепляться к словам)”, і тут виникає питання – якого милого ти, горе-сеошниця, прийшла висловлювати свої думки на українські блоги? Іди в рукскій інтернєт і там пиши свої брєдні і ображай рускій інтернєт!

  • SEO Нимфа

   А Это, батенька, уже разжигание межнациональной розни. Плюс закидоны на счет “нолячего сайтика” – чем не способ помериться пиписьками?
   Все это не умаляет того факта, что люди, ворующие софт, ничем не лучше людей, ворующих шапки к примеру:)
   Лично я не переходила на личности и не оскорбляла никакой украинский интернет (это Вы его почему-то ассоциируете с ворами, хотя на самом деле все не так). Если Вам интересно, ЭХ.юа даже не украинская компания, ее владелец – не украинец, а просто пользующийся дырами в украинском законодательстве буржуин. А Вы тут жопу рвете, доказывая что воровать, дескать, хорошо.

   • Василь

    Це була моя відповідь на ваш українофобський пост. Ніхто не буде вас ображати, якщо ви також не будете намагатися розпіаритися в інтернеті недобросовісними способами (наприклад використання антиукраїнських тем у своїх постах). Така практика не проходить, і раджу більше не повторювати таких помилок.

    Ніхто вам не казав що красти ліцензійний контент це добро. Але давайте подивимося на тих хто кричить про те що це дуже погано і підтримує позицію закриття таких ресурсів як ex.ua. Я майже впевненний що всі вони качають такий самий пірацький софт та фільми, тоді питання – чого ти розпинаєшся якщо сам порушуєш авторське право майже щодня. Одного заходу “вконтакти” достатньо щоб порушити авторське право n-у кількість разів. Ось це мене найбільше бісить, ці псевдо-праведні “захисники” (а може просто тролі)авторського права.

    У цій ситуації можна провести аналогію із біблією (притча про грішницю), Ісус казав: “хто з Вас без гріха, нехай першим кине в неї камінь”. Так що перед тим як “кидати камінням” треба спочатку подивитися на себе.

    • SEO Нимфа

     Тебе везде мерещится украинофобия. Ты больной? Я сейчас живу в Украине уже более трех лет, у меня украинское гражданство, какая я тебе украинофобка?
     Получается, любой пост, где не сказано какие украинцы хорошие – уже фобия???
     Ты реально либо тупой либо тролль, потому больше спорить с тобой даже не буду.

     • Василь

      Я хотів достукатися до твоєї свідомості, а ти замість того починаєш образи. Ти писала: “Я вообще в ахуе с Украины и ее мудрого народа (привет, пейсатели, провозглашающие интернет-революцию и чуть ли не второй Майдан).”, я це сприймаю як антиукраїнський заклик. Цей сарказм виходить за рамки обговорення подій навколо ex.ua. Це теж саме що плюнути на всю українську-інтернет спільноту. Краще вибачся і більше такого не пиши.

      • Akceptor

       Якщо чесно, то я не думаю, що тут малися на увазі якісь антиукраїнські речі. Я теж був у шоці з того, як багато хто позитивно відгукувався про піратство.

    • Akceptor

     Виходить, якщо я проти піратства – то я троль?
     Я вже написав у самому пості, що я не праведник і що сам деколи користуюся неліцензійним софтом. Але я при цьому розумію, що роблю погано і не доказую всім, що програми мають бути бесплатними (хоча реально мав купу проблем якраз із ліцензійним софтом, за який заплачено було купу грошей. Тим не менш, я ходжу на всі фільми у кіно, а не качаю їх із мережі (хоч дещо зараз без 3D в кінотеатрі знайти не реально), користуюся поряд із віндою і лінуксом (повністю отак взяти і перейти з одного на друге не вийде, але багато в чому вже достойна заміна є), в мене безкоштовний антивірус, а не зламаний “каспер” і т.д.
     Так, може я і троль, якщо вважаю, що красти погано.
     Я вже писав, що в багатьох випадках вкраду не лише програми, але і цілком матеріальні речі (і так зробить кожен, не сумніваюся).

      • Akceptor

       Ну, не знаю. Як на мене, то фрази:
       >Але давайте подивимося на тих хто кричить про те що це дуже погано і підтримує позицію закриття таких ресурсів як ex.ua
       >Ось це мене найбільше бісить, ці псевдо-праведні “захисники” (а може просто тролі)авторського права.
       Явно не комплімент у мою адресу 😉
       Втім, я не виправдовуюся навіть, бо сам чудово розумію ситуацію з захистом інтелектуально власності у країні. Я згоден з тим, що закриття ex.ua ніякого результату не дало б, бо таких ресурсів ціла купа. Я не такий ідеаліст, як наша російськомовна співрозмовниця і не вірю у казочки. Але ситуація, коли всі одностайно приймають бік порушника закону мені особисто не подобається. Бо, тут я згоден з “німфою”, це ще й наша репутація у очах світової спільноти.
       Треба казати, що ми намагаємося легалізувати контент, а не заявляти “всі крадуть і я буду”.