Faces IF: «Обличчя Івано-Франківська» 5


Кожного дня у рідному Івано-Франівську, ми бачимо безліч незнайомих облич,хто ж вони?

Такими словами починається біографія одного вельми цікавого проекту, який наразі оселився у соціальній мережі “Вконтакті”.

Якщо чесно, то я вже якось звик до того, що “кантактік” перетворився на такий-собі відстійник з купою різного роду дебільних пабліків і не сподівався побачити там щось дійсно варте уваги. Та побачив (хай це і виняток, що лише підтверджує правило).

Відразу ж захотілося задати кілька питань організаторові цього проекту, а майбутній юрист Андрій (саме так його звати), який зараз є студентом люб’язно погодився на них відповісти. 

Володимир: Хто придумав саму ідею такого незвичайного пабліку? Чи десь підгледіли\запозичили?
Андрій: Можна і так сказати, що підгледіли. Спробуйте ввести в гуглі фразу “лица Одессы”.
(Чи додумалися самі одесити до цього, чи теж загуглили – то інше питання 🙂 – примітка моя)

Володимир: Яким чином наповнюється паблік (тобто хтось щодня\щотижня\щомісяця виходить в центр до ратуші\на “Сотку”\в міський парк і там шукає героїв для чергової публікації)? Хто це робить (одна людина, є команда однодумців), як за часто і скільки часу займає написання одного оновлення.
Андрій: Виходить як коли. В загальному ми шукаємо нові обличчя кожного дня (у команді троє хлопців). На одне оновлення витрачаємо хвилин 10 – знайомимось з людиною, дізнаємось якусь цікаву інформацію про неї. Вже вдома редагуємо текст. Можемо зробити за день декілька знімків про запас (наприклад як були Великодні свята, то ми вийшли в п’ятницю і підготували матеріал наперед, а на вихідних відпочивали).

Володимир: Героїв за яким принципом обираєте?
Андрій: Переважно зараз шукаємо людей, що чимось виділяються із натовпу; із цікавою зовнішністю.

Володимир: А яка мета такої діяльності взагалі?
Андрій: Ми давно хотіли показати, що Івано-Франківска колоритність немає меж, вона надихає нас. Також мешканці Франківська відрізняються від жителів інших міст. Вони частіше посміхаються, більш відкриті для спілкування і люблять своє місто. І ми самі не є винятком, тож вирішили, що покажемо нашу любов до рідного міста за допомогою проекту «Обличчя Івано-Франківська».
До того ж, для нас цей проект – новий досвід. Адже просто на вулиці ми відриваємо від справ і турбот абсолютно незнайомих людей, спілкуємося з ними… Так що проект «Обличчя Івано-Франківська» став своєрідним викликом для нас.

Володимир: Чи не боязно підходити до незнайомих людей і отак от відривати їх від справ. Як люди реагують на таке втручання у їх життя (лісом ніхто не послав ще? 😉 )?
Андрій: Спочатку теж так думали, але поки ніхто слова поганого не сказав, все дуже просто і люди спілкуються відкрито. Можливо дехто й не хоче про себе розповідати інформацію, то просто ухиляється від питань.

Володимир: Дякую за інформацію. Ще одне: чи не плануєте якийсь веб-сайт окремий, щоб вийти за межі ВК?
Андрій: На рахунок окремої сторінки поки ще не думали.

На цьому невеличке імпровізоване інтерв’ю ми закінчили. Наостанок хочу поділитися посиланням на паблік, про який іде мова: http://vk.com/faces_if. Як на мене, «Обличчя Івано-Франківська» – одна із небагатьох вартих уваги сторінок “Вконтакті”, тому всім мешканцям Станіславова, а також тим, кому просто не байдуже наше місто і його мешканці, раджу стежити за його розвитком. Хтозна, може одного дня обличчям Івано-Франківська станете саме Ви 🙂


Залиште коментар

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

5 thoughts on “Faces IF: «Обличчя Івано-Франківська»

  • Akceptor Від автора

   Головне ідея 🙂
   По собі знаю, що деколи поки ідея переросте у сайт, то купа часу пройде. А так вирішили – зробили. Молодці хлопці.
   Колись дійдуть у них справи і до власного ресурсу.

 • Andriy

  Ага, цікаво зроблено, хоч і не нова ідея, але цікаво читати, хоч я, наприклад не маю жодного відношення до Івано-Франківська…

 • Victka

  А й справді, цікавий паблік. І навіть при тому, що ідея не їх, якість матеріалів компенсує ідейну оригінальність.