“Еволюція” комп’ютерів 13


Досить часто доводиться читати роздуми на тему “що краще: ноутбук чи планшет“, де за кожну з сторін наводять так багато аргументів, що починаєш думати наче варто купити обидва девайси 🙂 А є ще нетбуки, планшети-трансформери, неттопи, одноплатні комп’ютери (типу Raspberry Pi), смартфони, навіть розумні телевізори… Не варто забувати і про старі-добрі настільні ПК. Що ж вибрати? І наскільки ці всі пристрої здатні спростити наше життя?

Особисто для мене еволюція комп’ютерів від часів їх появи у принципі і до моменту поки домашні ПК стали не стали чимось звичним не викликає сумніву. Інтенсифікація життя змушує нас отримувати і опрацьовувати все більше інформації, люди все частіше працюють і навчаються удома (або взагалі дистанційно, або просто доробляють щось), розваги теж перейшли спочатку у цифрову форму, а тепер взагалі перебазувалися в онлайн. Бути без комп’ютера вдома зараз просто неймовірно важко.

Так, а тепер, коли цей пост уже ніхто не читає, можна написати все, що я насправді думаю про “еволюцію комп’ютерів”.

Насправді еволюція комп’ютерів закінчилася рівно у момент масової появи у продажі ноутбуків. Ноут у порівнянні із десктопом має всього одну перевагу – мобільність, при цьому має 100500 недоліків (насправді вже на 1 менше, бо ціни на них стали більш-менш адекватними), а всілякі нетбуки і планшети – то вже не прогрес, а деградація.

Тому що ніхто не купуватиме планшет для роботи. Ніхто насправді не розраховує, що працюватиме за нетбуком десь у дорозі. Це не просто незручно, але часто просто неможливо. Нетбуки занадто тормозні і занадто маленькі: від такого дисплею втомлюються очі, а спроби швидко набрати текст на клавіатурі викликають тільки злість. Нетбуки створено для того, аби людям було зручніше сидіти вкантактіках і, мабуть, все.

Звичайно, є ентузіасти, які ухитрилися перетворити нетбук в більш-менш повноцінний робочий інструмент. Але, аби ви раптом не вирішили, що нетбук дійсно можна використовувати для чогось вартого, було вигадано планшети. На планшетах просиджувати цілими днями у соцмережах стало ще зручніше: вони майже не гріються, займають менше місця, на них зручно переглядати фоточки, а для написання чергового “превед, кагділа” цілком вистачає екранної клавіатури.

Розібратися із планшетом може навіть 5-річна дитина, тому такий ґаджет підійде будь-кому: тицяти пальцем у екран зможе навіть повний придурок. Те ж саме стосується і переважної більшості сучасних смартфонів, ультрабуків і тому подібних речей. Всі вони або цяцька, або елемент іміджу (цяцька). Таким чином ми з успіхом перетворили прогрес на прислужника дурнуватим забаганкам


Залиште коментар

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

13 thoughts on ““Еволюція” комп’ютерів

 • Владислав

  Ойй, ну тут не погоджусь. Чого так гониш на нетбуки? 2 роки уже юзаю нетбук – нічого з ним не робив, хіба доставив оперативки і вліпив вінду 7. Для подорожей підходить набагато краще, ніж 15-дюймові ноути. Нарахунок маленький екран – все відносне, комусь досі 3 дюмового екрану вистачає, щоб фільми втикати.
  Для роботи підзодить чудово: може автокади і 3дмакси там всякі і не потягне, проте з фотошопами, денверами і документами працює на 5+.
  Клавіатура 93% від повнорозмірної і взагалі мега зручна, очі від матового екрану взагалі не стомлюються.
  Єдиний мінус – нормальні ігри не погамаєш, але мені це не принципово.

  • Akceptor Від автора

   Не знаю що за нетбук такий. Фотошопи зараз переважно на нетбуці і в монітор не влізуться зі своїми панельками численними. 3D Макс я колись на свій десктопставив коли у нього монітор 15″ був, тому тут навіть не у продуктивності нетбука проблема, а в тому, що дуже багато всяких панельок і доводиться увесь час через них пробиратися. Пробував під відеозахват присобачити – так само все вмирає.
   Робота з документами? Що ти під цим розумієш?
   Набирати текст можна, але мені і на ноуті набирати не дуже зручно – хочеться нормальної розкладки, а не зліплені докупи кнопки. Може я просто консерватор.
   Єдине адекватне застосування нетбука – соціальні мережі і віддалене адміністрування. Коли ти в себе просто кнопочки натискаєш, а працює все десь на нормальній машині.

 • Владислав

  До речі, про ноути ітд…зараз інтегрована графіка починає доганяти дискретну, проци все потужніші, де деградація?
  Так, любий ідіот може юзати планшет. Але хіба це не було очікувано? Девайси роблять все з більш дружелюбними інтерфейсами і це не просто “для ідіотів”, а і для ергономіки. Одним словом, для лінивих людей.
  Можна досі юзати командний рядок в якості інтерфейсу і гордитись своює олдскульною витримкою, але чи воно того варте?

  • Akceptor Від автора

   Так, потужність начинки росте. Он у телефони вже ставлять 4-ядерні процесори і гігабайти оперативи. А для чого це все використовується? Angry Birds?
   Так, користуватися планшетом може навіть дитина, але функціонал планшету якраз і знаходиться на рівні, потрібному дитині. Інтерфейс Android місцями важко назвати взірцем ергономіки, між іншим.
   Фактично зараз я свій планшет використовую для забавок виключно, ну і книжку почитати у маршрутці. А “залізо” у ньому набагато краще за начинку мого старого компа. А скоро вже буде краще за начинку нового 🙂
   Вінда.
   На планшетах це прикольно, але тут вступає у дію така штука як мінімальні рекваєрменти самої віндоуз севен. Хоча ця ОС мені почала вже трохи подобатися, але 20 гіг під систему (не зразу, але апдейтів і дров докачаєш – десь так буде) трохи занадто. На старому компі у мене такий вінчестер був. На 2 Гб оперативи воно ледве-ледве ворушиться. Між іншим, цікаво скільки РАМи у тебе на нетбуці…
   Всі ці штуки зручні, але зроблені суто для того, аби комп’ютер міг мати кожен, а толку від цього не було.
   Приємний виняток хіба що одноплатові ПК, але вони – нішовий продукт для обивателя просто незрозумілий.

   • Владислав

    В мене 2 гіга оперативки, з коробки був 1 гіг. 2 гіга поки вистачає для більшості операцій – відкриті документи, фільми + 100500 вкладок в хромі.
    Ну ти так кажеш, ніби не розумієш, що виробники працюють на маси. Маси – використовують космічні можливості для запуску пташок в свиней, це цілком передбачувано і зрозуміло. При цьому є і люди, які використовують планшети і смарти набагато повніше – проте це переважно розробники додатків.
    Ну і не порівнюй потужності смартів і компів – 4 ядерні процесори ще не означають, що вони потужніші за одноядерні інтелівські чи амдішні. Архітектури ж зовсім різні, хоча не сперечаюсь – показники скоро зрівняються.

    • Akceptor Від автора

     Я і кажу, що виробники працюють на маси. І кажу, що маси якраз хочуть цяцьку. А людей, які використовують ці цяцьки для чогось іншого – меншість.
     Якщо така картина для тебе не означає деградацію, то я навіть не знаю що ще сказати.

  • Akceptor Від автора

   І ще, з приводу консолі. Я сам не надто люблю командний рядок, але
   < Юра, Оля, не читайте далі!!!>для вирішення багатьох задач консольний варіант найшвидший. Елементарний apt-get install набрати значно швидше, ніж тикати десь по кнопочках. І прикладів таких вагон можна навести.

 • Max

  Планшет класна штука для ходіння з ним по клієнтах і демонстрування різних звітів, графіків та презентацій, 6 годин поїздки з ним в поїзді проходять значно приємніще ніж споглядання у вікно, вечером в ліжко взяти щоб ще щось почитати чи попереписуватися, під час готування їжі як телевізор, по скайпу класно таскатися з ним по квартирі. Тут можна продовжувати і далі.

  Ах да: фкантактє канєшна )

  • Akceptor Від автора

   Переважно розваги, як я і казав 🙂 На рахунок писання коментів, то ти сам все сказав тим коментом, який я стер 😀
   Про презентації це дійсно класна штука, згоден. Сам так недавно робити надумав.
   От тільки презентацію на самому планшеті створити непросто, та й не потрібно для перегляду презентацій 4 ядра і гіг оперативки 🙂

 • molinski

  Так, а тепер, коли цей пост уже ніхто не читає, можна написати все, що я насправді думаю про “еволюцію комп’ютерів”. 😀

  Я за ноутбука агітую. Хоча добре мати і ПК – коробку. Монітором 24, але тоді треба гатрно охолодження продумати щоб не шумів. Ну а нетбуки – мерві. Планшети ще не дороблені. Декілька років тому я був проти ноутбуків саме через недоробленість. Зараз же вони нічим не поступаються.

  Ну і між планшетом і нетбуком – планшет