Екскурсія до Львова 1


Пульт керування космічним кораблем?

Пульт керування космічним кораблем?

Вгадайте що зображено на фото: пульт керування космічним кораблем, якийсь паропанк-рояль? Насправді ж це – частина одного з найбільших в Україні духових музичних інструментів: органа. Сам орган, звісно, значно більший, його вбудовано у костел Марії Магдалини і за сумісництвом львівський Будинок органної та камерної музики.

Цей супер-інструмент містить майже 5000 духових труб, компресори для нагнітання у них повітря та складну електропневматичну систему керування, яку довершує якраз оцей пульт із трьома клавіатурами та ще й педалями. Грати на такому інструменті дуже важко, але звучить він бомбово і заміняє цілий оркестр (так що насправді людина-оркестр не зовсім абстракція та мем).

І ще цей орган – практично єдиний приємний спогад вчорашньої екскурсії до Львова, яка ще раз показала особисто мені наскільки студенти можуть бути дітьми у 18-20 років і як несерйозно все сприймають. Особливо після відвідин розрекламованого у певних колах музею пивоваріння (реально у музеї тому цікавого мало, а надто нецікавою видалася розповідь екскурсовода).  Одним словом, якщо плануватимете візит до Міста Лева з метою ознайомлення з його історичним спадком, то вирушайте невеликою компанією (10 чоловік то вже занадто, не кажучи вже про 45) і почніть якраз із органної музики…

А ще я частенько читаю ЖЖшку Тьоми Лєбєдєва і знаю його хоббі фотографувати різного роду урни та стовпи. Не в курсі чи бв Артемій у Львові, тож про всяк випадок сфоткав йому львівську урну та ліхтар на стовпі.

Львівська урна

Львівська урна

Львівський ліхтар

Львівський ліхтар

 


Залиште коментар

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Думка на тему “Екскурсія до Львова