Dura Lex, sed Lex 2


 

Dura Lex, sed Lex

Dura Lex, sed Lex

Частенько в інтернеті, в газетах чи навіть по телевізору під виглядом анекдотів публікуються дивні закони (найчастіше британські чи американські). Згоден, місцями ці закони дійсно виглядають прикольно, але це не привід аби під таким “соусом” подавати знамениту фразу Задорнова “Ну вони й тупі!”, особливо якщо автор такого гумору і сам не надто обтяжений банальною ерудицією.

Річ у тім, що в таких країнах як США та Великобританія діє дещо інша правова система (не в тому плані, що в них перед законом усі рівні,  а у нас гроші вирішують усе), система ця ґрунтується на прецедентах: тобто якщо колись, не має значення наскільки давно, якийсь суд виніс певну ухвалу, то за схожих обставин інший суд просто буде змушений прийняти аналогічне рішення.

Наприклад, якась жіночка захоче посушити кота у мікрохвильовці, а потім подає позов проти виробника, бо ж у інструкції не написано “не сушити котів” . Вона напевне виграє суд і тут одне з двох: або виробники писатимуть у інструкції “не сушити котів”, або буде прийнято закон, який забороняє сушити тварин у мікрохвильовці. Десь так і працює їхня законодавча система.

Тому не варто сміятися, якщо довідаєтеся, що в місті Бекслі (штат Огайо) наприклад заборонено встановлювати ігрові автомати у туалетах – можливо, таким чином муніципалітет намагався боротися з підпільними казино (хіба в нашій країні така проблема не актуальна? Щоправда, у нас ігрові автомати стоять у “комп’ютерних клубах” ). Дурнуваті на перший погляд закони, що забороняють кататися на роликах по хай-вею, велосипедистам розвивати швидкість більше 100 кілометрів на годину, або скидати копицю сіна з другого поверху було прийнято лише для того, аби захистити громадян. Можливо, багато законів в наші дні вже застаріли і виглядають дивакувато, та хтозна що краще: такі дивні закони, як у них, та жодних законів, як у нас…


Залиште коментар

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

2 thoughts on “Dura Lex, sed Lex

  • JabaL

    не подобається мені ця прецедентна система законів. Кожен випадок осбливий. Не можна всіх жінок які сушать котів в микрохвильовій пічці рівняти під одну лінійку.

    • Akceptor Від автора

      То тобі треба терміново в Україну збиратися. У нас система законів цілком інша. Наприклад, всіх злодіїв навіть не рівняють під одну гребінку, всіх порушників ПДД, всі випадки особливі.