Думки про комунальні служби 5


Недавно у мене брали досить дивне інтерв’ю для новоствореного містького блогу Івано-Франківська. Дивне тому, що, з одного боку, мені приємно бути першою людиною, до якої звернувся з такою пропозицією автор блогу (ніби я якась міська легенда), а з іншого підбір запитань викликав розгубленість (це можна спитати на перший раз, та все ж).

Найбільше спантеличили питання, що стосувалися міських комунальних служб і їх роботи. Всі ми чудово бачимо “роботу” на вулицях щодня, коли йдемо на роботу чи з роботи, щосили балансуючи на льодових тротуарах. Мабуть, не один мешканець Франківська вже згадав відповідні служби “незлим тихим словом”, коли раптом посковзнувся і “знайшов дві гривні” на асфальті.

І це при тому, що всі можновладці від галузі в унісон заявляють як добре Україна підготувалася до зими. Звичайно, наявність лопати і кількох “Камазів” грязюки для розкидання по дорогах – це просто феноменальна підготовка. Я вже мовчу, що навіть у такому випадку дороги слід посипати піском не лише вранці, але й протягом дня, бо пісок легко втоптується у сніг і отримуємо ту ж ковзанку, лише брудну.

Так само промовчу і про інші проблеми (от наприклад у цілому ряді житлових будинків Івано-Франківська замерз не лише водогін, але й каналізація, у приміських особняках подекуди замерзає конденсат у газових трубах). Тут кожен і сам знає у якому стані перебувають наші комунікації, як вивозиться сміття, як працюють ЖЕКи…

Але давайте подивимося на ситуацію з протилежної сторони. У мене багато знайомих (і навіть родичі) працюють у Франківській “газконторі” (Івано-Франківськгаз), тому із точкою зору “з середини” я трохи знайомий.

Так от, компанії, що займаються монтажем сигналізації, інтернету, телефонних ліній (всього, що має суто комерційний характер), мають і непогане обладнання. А комунальні підприємства часто відправляють своїх працівників на виклик просто з голими руками. Скажімо, якщо у Вас зламається газова плита чи кран, то розраховувати на наявність запчастин у майстра, що прибуде не виклик, наївно. Піти і купити потрібну річ за Ваші гроші майстер теж не завжди погодиться – це не його робота, та й платять робітникам копійки.

Аналогічна ситуація і з іншими службами, що забезпечують добробут мешканців міста. Часто дороги не посипані піском просто тому, що немає достатньої кількості цього самого піску, або немає пального, аби вивезти пісок до точки призначення. А чиновники звітують про 101% готовність, бо ж відповідати за свої слова не будуть. Як максимум, все спишуть на керівника якогось підрозділу, від якого не багато залежить по-суті.


Залиште коментар

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

5 thoughts on “Думки про комунальні служби

 • molinski

  Та чому ж? Керівництво теж там добре в більшості. На запитання “де гроші ті, що ми платимо” – закривають кабінети, або хворіють чи в відпустку йдуть. Це не нормально. Я згідний з тим, що фінансування від держави на нулю. Але комунальні послуги то ж оплачуються не державою 🙂
  Робітники – дійсно, працюють ні з чим і отримують копійки, але говорячи “тхне з рота”, ми не маєм на увазі, що причина в руках без рукавиць 🙂

  • Akceptor

   Я не знаю нюансів фінансування ЖКГ, але можу навести аналогію з університетами. В університеті у нас є досить багато студентів, що навчаються на платній основі. Вони іноді теж запитують “де гроші ті, що ми платимо”, коли бачать убогі лабораторії із застарілими приладами.
   Правда у тому, що всі ці гроші йдуть у Київ, а вже звідти міністрество освіти, науки, та всього у цьому ж дусі розподіляє кошти на свій розсуд. До “кінцевої зупинки” практично нічого не доходить. Не здивуюся, якщо десь така сама ситуація і в інших сферах.
   Крім того, коли казати про закривання кабінетів, то це роблять зовсім не керівники безпосередньо тих людей, що працюють. Коли Ви звертаєтеся до голови міського управління у справах чого-небудь, то ясно, що двері він закриє: йому зарплатню якраз не затримують і премії та надбавки видають стабільно.
   Наскільки мені відомо, у тому ж “Івано-Франківськгазі” кількість працівників, які фактично обслуговують об’єкти, є меншою, ніж того вимагають відповідні норми (простіше кажучи, працюють за двох, а зарплату отримують за одного). А от на недостатню кількість секретарів, заступників та “замів” поки ніхто не скаржився.

 • Владислав

  Ну не все так погано 🙂 Добре, хоч в центрі перед входами в магазини ітд роздовбують лід і розчищають сніг. Та й пік “слизькості” вже наче минув. А води в трубах всюди замерзають. Правда я лишаю струйку води завжди, тому за цю зиму ще не замерзли.

  • Akceptor Від автора

   Перед магазинами, наскільки я знаю, роздовбують самі працівники магазинів, по клієнтів з переломами не хочуть мати.
   Вулиці ж, таке враження, взагалі ніхто не чистить принципово.