Deus Ex … 2


Поки із сусідньої братньої Росії релігійний дурдом не докотився до нас, якраз зручна нагода написати ще кілька слів про свої релігійні погляди, розвиваючи тему християнства у стилі IT. Християнства… Такими темпами ще трохи і жодна адекватна людина себе не ризикне назвати християнином. Сумно буде якщо церква, що пройшла через століття гонінь, зникне через те, що стала модною і забула про власну історію. Так, дивись, скоро у деяких країнах і до відновленя інквізиції недалеко. А що, надійний спосіб захистити права вірян 😉

А що Бог?

Мені цікаво чого люди вирішили, що Бог, істота за визначеннм всемогутня, має потребувати чогось від них. Захисту якогось, молитов, поклоніння, визнання? Віруючі кажуть, що Бог сотворив наш світ і людей з певною метою. І мета ця, вважають вони, то щось на кшталт потішити своє его. Типу сотворити людей щоб молилися і величали. Для чого?

Зараз я працюю в сфері розробки програмного забезпечення. Аутсорсинг. Я пишу програми і намагаюся робити це якнайкраще. Бо мені подобається моя робота і я хочу зробити її якомога краще. Чи хотів цього Бог? Сотворити досконалий світ? Мабуть так. Чи подобалася Йому така робота? Судячи з того, що ніяких менеджерів і замовників не було, то виглядає що таки подобалася.

Нас тут купа людей, які розробляють програмне забезпечення для багатьох досить відомих компаній. Ми робимо продукти, якими користується чи не увесь світ і при цьому наших імен нема у титрах і копірайтах. Так, це специфіка роботи, але скажіть, якби Бог хотів слави і визнання, то чи не простіше було б просто намалювати свою ікону десь на Місяці? Щоб її було завжди видно і ніяких мумнівів не виникало б…

Можете не погоджуватися, але з моєї точки зору навіть класичне “нехай не буде в тебе інших богів крім Мене” виглядає не як “моліться мені, смертні!”, а радше як “хочете комусь поклонятися, то не видумуйте дурниць”.

Але ні, вам конче щоб Бог був тут і стежив за вами. Нагороджував і карав, бажано персонально. Мені іноді здається, що люди не Бога шукають, а якусь космічну няньку. Або просто виправдання своєму порожньому існуванню.


Залиште коментар

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

2 thoughts on “Deus Ex …

  • molinski

    До століття гонінь було квітле тисячоліття кровавого нав’язування. Взагалі християнство нам не властива релігія і в біблії описана історія геть іншого народу. Археологи давно цікавляться цим питанням і там де світ за версією вірян був створений, в той час у нас мирно і успішно жили свої цивілізації.
    Хтось, кому бог пообіцяв квітучі землі сюди прийшов і вирішив відібрати своє “законне”.
    Щодо церков і шо в них люди шукають, то дуже просто – віру. Замість віри у свої сили вони віддають її батюшкам і попикам. А разом з вірою і шмат своїх матеріальних цінностей, бо так каже бозя.
    П.С: віра – то не релігія, релігія використовує віру, але ототожнювати ці два поняття, то те саме що говорити на януковича – найкращий президент.