Де скачати Windows бесплатно і легально? 2


Коли у мене тільки з’явився комп’ютер, то операційні системи Linux були чимось надзвичайним, адже на десктопах пересічних користувачів “красувалися” Windows 95 та новенька Windows 98 (хоч дехто все ще обходився Windows 3.1). Лінухи були чимось із розряду “для гакерів”, бо встановити цю ОС було не так просто, особливо коли доходило до налаштування “іксів” (а без них це був просто “непонятний DOS”).

Вінда тоді поміщалася на кількох дискетах (для 98 те “кілька” було досить великим) або у кращому випадку на CD (були навіть такі маленькі, які зручно носити у кишені) а інтернет був таким, що фраза “скачати windows” виглядала просто знущанням.Потім мережеві технології зробили великий крок вперед і ще кілька років тому проблеми скачати Windows не було: торренти просто рясніли різними Zver CD та й просто ламаними образами. 

Modern IEЗараз же навіть пересічні користувачі досить часто використоують вдома якийсь із дистрибутивів Linux (досить часто просто тому, що ноутбук уже йшов у комплекті з цією ОС), все більше людей купують “маки”, також сучасні ноути переважно продаються з передвстановленою Windows 8, яку проблемно навіть видалити. Софт масово переходить у Інтернет і скачувати щось стає непотрібно, бо все живе у “хмарці”.

І от, навіть у такі революційні часи деякі ресурси умудряються коректно працювати тільки у браузері Internet Explorer, а деяким людям все ще доводиться підтримувати навіть старенький IE6, бо саме такий за замовчуванням встановлено у величезної кількості народу. От і виходить, що цим розробникам треба десь мати встановлену Windows XP, яка на сучасному “залізі” просто не працює.

Аналогічно і з деякими специфічними для окремої версії ІЕ багами. Походу, іноді треба мати з десяток встановлених ОС Windows із різними варіантами браузерів. В принципі, це не було б проблемою, якби Windows була безкоштовною: наштампував віртуалок і вперед! Але, якщо вдома я ще можу собі встановити “спірачену вінду”, то на роботі все має бути офіційно і легально, а купувати пачку застарілих ОС навіть велика компанія не буде.

Схоже, це розуміють і в Microsoft, бо додумалися самі створити “віртуалки” з різними версіями Windows та різними браузерами та ще й викласти їх у вільний доступ. Тобто тепер скачати Windows можна бесплатно, легально, та ще й з сайту самого Microsoft. Втім, це не образи для встановлення, а вже розгорнута у віртуальній машині система, причому з обмеженим терміном придатності. Але для тих, кому просто іноді потрібно запускати Internet Explorer – золоте дно.

Скачати можна за наступним посиланням: https://modern.ie/en-us/virtualization-tools. Підтримуються наступні віртуальні машини: Virtual PC, VM Ware, VirtualBox (для всіх ОС), Hyper-V On, Parallels (для Mac), у наявності від класичної Windows XP з IE6 на борту до нової Windows 8.1 з IE11

Образи попаковані у sfx-архіви і порізані на частини по гігабайту (тут Microsoft ухитрився знову зробити все через одне місце, але це вже деталі).


Залиште коментар

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

2 thoughts on “Де скачати Windows бесплатно і легально?