Дауншифтинг рятує від Апокаліпсису… 16


Дауншифтинг рятує від Апокаліпсису...

Дауншифтинг рятує від Апокаліпсису...

У попередньому дописі я натякнув про те, що маю знайомих, яких можна вважати дауншифтерами, судячи із їхнього способу життя, та насправді зацікавитися таким явищем мене спонукала зовсім інша людина, про яку я вперше почув буквально кілька днів тому – Віктор Сергієнко, aka Кошастий. Бо ж цей дядько став дауншифтером не просто тому, що йому нічим зайнятися, або щоб мати більше вільного часу на себе та друзів – він спрогнозував крах сучасного світу у недалекому майбутньому і у такий спосіб намагається врятуватися від підступаючого Апокаліпсису…

Як стверджує Віктор, сучасна фінансово-економічна система вже дихає на ладан (не треба бути пророком чи генієм, аби це зрозуміти) і дуже скоро викопні джерела енергії стануть лише згадкою, як і весь наш устрій. Оскільки у світі зараз стрімко розвивається глобалізація, то окремі країни не можуть підтримувати виробництво самостійно, без нафти, газу та іншої викопної сировини суттєво виростуть ціни на продукцію, що вимагає для свого виробництва великих затрат енергії. Забезпечити можливість проживання людей у містах буде неможливо (не реально організувати опалення, освітлення та водозабезпечення висотних будинків), потреба у багатьох професіях зникне і велика кількість людей просто залишаться без засобів до існування. В таких умовах більша частина населення планети не зможе вижити, шанс врятуватися буде лише у тих, хто заздалегідь подбає про максимальну автономність.Суть ідеї, відомої також як “Метод Кошастого”, полягає не лише у тому, щоб переїхати із міста у сільську місцевість, де можна буде опалювати домівку дровами і самостійно вирощувати їду; слід також забезпечити максимальний пасивний захист від мародерів і просто голодних, доведених до відчаю людей, що захочуть поживитися за чужий рахунок. З цією метою вибирати місце для проживання слід на значній відстані від великих міст (порядку 60-80 кілометрів), що зробить рейди мародерів просто занадто затратними. Також необхідно запастися найбільш цінними для виживання і нормального існування речами: милом, сірниками, сіллю, інструментами, тощо.

Свою ідею Віктор втілює у життя уже чотири роки і, якщо вірити матеріалам на його сайті (vicsrg.ho.com.ua), зовсім не безуспішно. Проте варто зазначити, що і зараз дуже багато людей постійно живуть навіть у менш комфортних умовах, аніж ті, які створив для себе Кошастий, і сприймають таке життя цілком нормально. Саме про таких людей я маю намір розповісти трохи згодом.


Залиште коментар

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

16 thoughts on “Дауншифтинг рятує від Апокаліпсису…

 • JabaL

  хороша ідея але жертви на які ві іде…..
  невже не можна створити “сумку/ящик/шкаф Армагедона” солідно його так наладувати всім необхідним і коли вже армагедон почнеться тоді діяти.. А не так. переїжати в ліса, обкладатись капканами?
  Армагедон може і не початись. Або не початись в його місцевості.
  Те що він робить це те ж саме, щоб якийсь американець (ну або совдепець) побудував би десь в 50тих собі бункер і жив би в ньому тому що скоро мала б початись атомна війна.

  • Akceptor Від автора

   Він же не бункер побудував, а просто переїхав у село. У мене родичі так живуть без всякого Армагеддону – кілька корів, кури, пацятко… Палять дровами, бо газу нема у тих краях, воду з криниці дістають, ну і землі близько гектара. Досить нормальна ситуація, жити можна без проблем (просто не всіх пре сільське життя, але нічого в ньому надзвичайного нема).
   Просто він там написав на своєму сайті,, що кілька разів були журналісти, знімали для якоїсь передачі сюжет про нього, а потім усе перекрутили і виставили отак, як ти кажеш: придурок живе в лісі і харчується якимись хробачками-корінцями, бо вірить що завтра криза буде.

  • Akceptor Від автора

   А якщо? Ти прикинь таку штуку: якщо дійсно настане криза і вся економіка рухне, то Франик, як і будь-яке більш-менш велике місто, опиниться у повній торбі. Води у багатоповерхівках не буде, опалення не буде, каналізація не працюватиме, магазини теж розбомблять мародери. Таке буде навіть у Коломиї, Калуші, Тисмениці і подібних невеликих населених пунктах

    • Akceptor Від автора

     То ти просто не читав аргументів того дядька, от дивися:
     1. У селах так само буде нелегко при кризі, бо городи треба обробляти, а бензину нема. Вручну багато не накопаєш, купити хліба, масла і т.д. нема де, тобто треба мати свою козу, свою корову, тощо. Не знаю про які села ти кажеш, але у мене в селі далеко не кожен має худобу.
     2. Особисто я, хоч і живу у селі, у сільському господарстві і тваринництві ніфіга не шарю. Реально толку з мене на господарці небагато, максимум що можу копати, носити вантажі, тощо. Багато народу з міста кози живої навіть не бачили, не кажучи вже про вміння її подоїти (особливо панянки із довгими нігтями і постійно намарафечені), тому вони будуть скоріше обузою і розраховувати їм на допомогу старих батьків не варто.
     3. Як не дивно, родичі\друзі, бажання працювати у селі є не у всіх. Навіть у Франику хватає гопоти, яка вирішить, що вигідніше тупо красти і забирати собі потрібне насильницькими методами. Захиститися від них можна, але найпростіший варіант це дійсно жити за 20 км. від міста – тоді бандитам просто важко буде дійти до тебе пішки чи на велику. 50 кілометрів і ніхто не поїде навіть на авто чи мотоциклі – бензин же не безплатний.
     4. І, зрештою, покажи мені де в околицях Франика можна взяти дрова, хай навіть у селі? Тут треба чималого лісу поруч, а наших лісів на всіх не вистачить…

  • Akceptor Від автора

   Ну от. Тепер збирай запаси, бо я чомусь хоч і скептик за натурою, та допускаю високу ймовірність такого розвитку подій.

  • Akceptor Від автора

   Ага. ясно.
   Таких віщунів багато зараз, так що я б не сподівався. А він якісь деталі кінця світу називає?

    • Akceptor Від автора

     Я щось схожу чув про всяких дітей-індіго, типу катаклізм скоро і виживе лише малий відсоток (там казали 5%). Але мені цікаво причини кінця світу дізнатися, бо щось я не вірю у різного роду Нібіру і подібні казки. А от шанси глобальної кризи є і досить непогані

      • Akceptor Від автора

       Вірус? Типу пандемія якогось страшного грипу?
       Я в таке так само не дуже вірю, радше повірив би в техногенну катастрофу. За багато багато років нічого такого не відбувалося, тому дуже сумнівно аби могло статися якесь біологічне лихо (нерукотворне) в масштабах планети. Хіба що якась біологічна зброя