Чи варто вкладати гроші у онлайн-ігри? 18


Питання доцільності вкладання грошей у онлайнові іграшки для мене досить актуальне з ряду причин. Відразу зауважу, що під словом “вкладати гроші” тут мається на увазі не інвестування у стартап онлайнової забавки, а просто трата реальних грошей на певні ігрові переваги: артефакти, преміум-аккаунт, тощо (простіше кажучи, мова йде про “донат”).

Ні для кого не секрет, що серед самих ґеймерів відношення до тих, хто купує переваги у грі за реальні гроші, переважно негативне (а базується воно як правило на тому, що “платити справжні гроші за якісь картинки буде хіба що ідіот”). З іншого боку багато з тих, хто підтримує розробку гри своїми фінансовими вливаннями можуть собі дозволити викинути кілька тисяч у.о. на вітер, тому по-суті не підпадають під таке визначення.А от самі “принципові” ґеймери частенько просиджують за монітором цілу добу, за що отримують від колег образливе прізвисько “задрот”. І ще можна посперечатися на рахунок того, що більш по-дурному: заплатити гроші заради комфорту у грі (а гра ж для відпочинку, правда?), чи тратити реальний час і здоров’я на вигаданий світ.

Якщо ж дивитися на питання більш широко, то варто зауважити кілька моментів, якими, як правило, нехтують з тієї чи іншої сторони. По-перше, розробникам дійсно треба за щось жити: оплачувати хостинг, роботу програмістів і сисадміна, за щось купувати їжу, одяг, дорогі машини і квартири… Тому зовсім не дивно, що “безкоштовні онлайн ігри” зовсім не безкоштовні. По-друге, коли ви купуєте звичайну іграшку на ліцензійному DVD-диску, то теж віддаєте реальні гроші заради того, аби відпочити і відірватися від реального ж світу. То в чому ж тоді різниця між покупкою DVD з програмою і покупкою програми без фізичного носія через інтернет? В чому різниця між тим, хто купує платну гру і тим, хто купує преміум у безплатній?

Найбільш дієвим аргументом з боку опонентів “донату” видаються історії про те, як нерозумні підлітки крадуть батьківські гроші, відкладені на автомобіль\ремонт квартири\похорон бабусі, і купують за них якийсь “Меч абсолютного хаосу”. Та згадайте заголовки новин типу: підліток продав нирку, аби купити iPhone і ви зрозумієте, що ідіотів вистачає всюди.

Зізнаюся, особисто я кілька разів купував віртуальні блага у ряді іграшок (щоправда не убер-меч за 10 кілобаксів, а просто кілька додаткових можливостей за 30-40 гривень) і вважаю такі речі цілком нормальними. Якщо людині подобається проводити час за якоюсь іграшкою, то вона може собі дозволити витратити невелику суму на це. Зрештою, в мене є і значно дорожчі хобі.

PS
Спеціально для людей, які не купують ліцензійні диски, а качають іграшки з торентів, а також для любителів “збірників” типу “100500 хітових іграшок на 1 китайському CD-R”. Ви – пірати і користуєтеся краденою продукцією. Я не мораліст і не агітуватиму тут за покупку ліцензійного ПЗ (бо не вважаю аморальним викачати іграшку з мережі, аби спробувати пограти без того, аби відвалити кілька десятків гривень за ліцензійний диск), але і таку піратську точку зору за аргумент проти витрачання грошей на ігри не вважаю.


Залиште коментар

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

18 thoughts on “Чи варто вкладати гроші у онлайн-ігри?

 • molinski

  Знаю єдного дядька, який вконтакті свого часу накрутив 3К гривень, продаваючи різні такі штуки. Задродив страшно, поки не знайшов якусь програмку-автомат, для прокачки акаунту і з того все почалось, аж поки не забанили.
  Так от, до чого я це – є варіант заробітку на такій справі. Не секрет, що прокачавши гарно героя – діставати різні речі (зброю, одяг) легше. а як є можливість ще й заробити на тому – то чому б і ні. Звісно, адміни втратять певну суму, але думаю їм в збиток не буде. До того ж, якщо є така можливість – ніхто ж не заборонив значить. А ще є плюс в таких іграх – перспектива. Тобто якщо гра популяризується в вибухових швидкостях – виникає необхідність появи модераторів, адміністраторів. А за таке теж щось платять. Але це таке, суто заробітчанська точка зору. Сам я ніколи такого не грав і дисків не купляв. Саме тому, що поставивши ту чи іншу гру, після декількох годин “відпочинку”, я розчаровувався, або ж набридало мені. Відповідно – продукт ставав непотрібним. Ну і якщо так виходить, то в порівняння поставлю хліб – його купляю, аби їсти, але ж не викидаю на половині буханки. А тут, нажаль, так. Виникає питання – для чого платити, якщо ніякого задоволення чи чого небуть такого немає?
  В статті все добре і логічно – погоджуюсь. Якщо це вам потрібно, то чому б і ні. Головне щоб без фанатизму

  • Akceptor

   Про такий заробіток і сам думав, але він заборонений у більшості іграшок, де єдиним джерелом покупки будь-якого ігрового приладдя має бути адміністрація гри. Тому і банять.
   Правда, десь читав, що розробники Diablo 3 хочуть організувати можливість купувати-продавати ігрові речі за реальні гроші між самими гравцями. Не знаю наскільки це правда

 • mr.psiho

  “То в чому ж тоді різниця між покупкою DVD з програмою і покупкою програми без фізичного носія через інтернет?”
  Е-е-е! Некоректне запитання. Я вже десь три роки купую ігри в неті, без фізичного носія, через систему цифрової доставки контенту. Відхиляючись від теми скажу, що так навіть зручніше!

  Загалом відповідаючи на запитання у заголовку – думаю, що не варто. Я лише раз у житті грав у мморпг і лише тому, що була акція безкоштовної гри цілий місяць. Взагалі сподобалось і якби було безкоштовно, то можливо навіть продовжував би. Але платити абонплату – ні, мене таке зовсім не пре. Платити за ігрове барахло реальні бакси – це взагалі якийсь “фантастіш”, я на таке не згідний ніяк ніяк!
  І я знаю, що у Китаї дуже популярні віртуальні ферми – наприклад у WoW – китайці ходят ьна роботу грати у цю гру і добувати все, що потім їх роботодавець зможе продати.

  • Akceptor Від автора

   >Е-е-е! Некоректне запитання
   Коректне. Бо багато хто аргументує тим, що купує диск (носій), а не “повітря”. У випадку з цифровою доставкою диска нема – тож аргумент в силі.
   Ти коли купуєш цифрову копію іграшки, аби погратися місяць і забути – це така сама трата грошей, як і абонентська плата. Просто у нормальних ММО розробники частенько додають новий контент, випускають доповнення і т.п.
   Варіант номер два: у тому ж WoW треба спочатку “докачатися” до певного рівня і лиш тоді гра стає повноцінною. То чому б за символічну суму не купити відразу все?

   • mr.psiho

    Некоректне, бо “багато хто” мене не цікавить і я за них не розписуюсь. Я ж говорив про себе. Та й яка мені різниця, хто як тратить гроші і чи вартісно (звісно, з моєї точки зору) він їх тратить, чи ні. Кожен відривається по своєму))

    “Ти коли купуєш цифрову копію іграшки, аби погратися місяць і забути – це така сама трата грошей, як і абонентська плата.” – я до цього ставлюсь трохи інакше. Наприклад, мені більше імпонує варіант, коли за дод. контент до гри, якщо він мені справді потрібен, я плачу окремо (теж одноразово) і отримую його. Абонентську плату платять у мморпг за можливість гри на офіц. серверах, так? Так. Тоді що містить у собі ціна самої гри (одноразова ціна при покупці)? По ідеї відповідь мала б бути – саму гру (робота програмістів, ілюстраторів і т.д.). І для звичайної гри воно так і є, бо я можу спокійнісінько грати її оффлайн. Але у випадку з мморпг – я ж не можу такого зробити. Тому, я вважаю, що у ціну гри мморпг вже повинна включатись можливість гри на оф. серверах без ніяких абонентських плат. А те, що адміністрація хоче продавати різне барахло і таким чином ще підзаробити – то хай продає, мені то що. Я просто тоді не купуватиму його, мені, наприклад, всього вистачає.

    Отже, ось коротко, що я вважаю ОК:
    – купівля ліцензійної гри – звісно так! варіанти навіть не обговорюються)) і всерівно чи на фіз. носії чи як цифровий товар
    – купівля дод. контенту до гри, яку можна грати на оф. серверах і без нього – так!
    – купівля барахла у безкоштовних онлайнових іграх, якщо можна без обмежень грати і без цього – так! (як програмісти в купі з адмінами збираються оплачувати сервера – їхні проблеми.. якщо не знають як – то хай випускають платну гру)

    • Анонімус

     Абонплату можна розглядати як плату за техпідтримку і доступ до сервера. По аналогії з інтернетом: платиш за підключення і платиш щомісяця за користування. Ніби логічно з моєї точки зору

     • mr.psiho

      Імхо, для мене гра яка вимагає абонентську плату є неконкуретноспроможною. Для чого мені, як покупцю, купувати те, що я просто так не зможу пограти не продовжуючи платити щомісяця? Є тисячі інших класних ігор, розробники яких не вимагають щомісячної плати при тому надаючи оф. сервери для онлайнової гри. Тут вибір очевидний.

      • Akceptor Від автора

       Згоден на всі сто. Але є така штука як мода – всі грають у ВоВ, то і я почну. Хоча існують і піратські сервери для будь-якої платної ММО, так що хто не хоче платити не обов’язково відмовляється від гри.
       Я порівняв би не з інтернетом, за який платиться абонплата, а з кабельним: ніби і так багато каналів безкоштовних і то ТБ нема чого дивитися, так люди ще за кабельне платять (і переважно із 100500 каналів у пакеті дивляться 2).

      • Kolos

       Це говорить тільки про те, що ви не знайомі з ігровою індустрією. Компанія Блізард вже от 7 років благополучно бере абон. плату з гравців, що зовсім не мішає їй посідати перше місце серед ММОRPG по кількості абонентів. При цьому всі оновлення і клієнти гри повністю безплатні. Система донату тут безсила, бо як тільки в когось появиться можливість просто купити те, що інші здобувають просиджуючи годинами онлайн, відразу відпадає бажання продовжувати гру. Донат – система для маленьких браузерних та мобільних ігор і зовсім не підходить для великих ММО.

      • mr.psiho

       Будь-ласка, не екстраполюйте своє незнання ігрової індустрії на інших людей.

       Я написав своє відношення до таких ігор (чи, якщо точніше, до системи за якою вони розповсюджуються). Щоб ви вже точно сприйняли мій коментар правильно, то я продублюю ще раз – СВОЄ. Не полінуйтесь, перегляньте ще раз, адже там так і написано: “імхо”, тобто “своє”.

      • Kolos

       ВАШЕ твердження про “гра яка вимагає абонентську плату є неконкуретноспроможною” не відповідає дійсності. Не потрібно говорити про те, в чому не розбираєтесь, це показує вас не з найкращої сторони.

      • mr.psiho

       Перепрошую, але я вже навіть сумніваюсь, що ви вмієте вдумливо читати. Однозначно не варто було “виривати” з речення тільки ті мої слова, які вам підходять. Ще раз ціле речення з з виділеними частинами, які ви чомусь вперто ігноруєте:

       Імхо, для мене гра яка вимагає абонентську плату є неконкуретноспроможною.”

       Читайте вдумливо і не хворійте.

      • Kolos

       Битися об стіну головою немає ніякого бажання.
       Імхо, Ваші думки про абонплату онлайн ігор безглузді.
       Питання закрите.

 • NeoLans

  Раз ви зачепили тему витрачання грошей на онлайнові забавки, то вставлю 5 копійок.
  Сам деякий час був прихильником найпопулярнішої на той час забавки БК (на стару версію якої у Вас висить банер). Гроші майже не витрачав на неї, проте знаю дуже багато людей, які вносили в забавку значні суми. Думаю, що тут велику роль відіграє відношення до забавки і те чим вона є для гравця. Наприклад, якщо гра просто для розрядки і щоб відволіктись, то вкладати кошти безглуздо, а якщо (як для багатьох) гра займає значну роль у житті, то тут вже і питання доцільності має свої нюанси. Також знаю людей, які маючи добре прокачаних персонажів заробляють досить реальні гроші (як правило в електронній валюті) надаючи послуги у грі. І роблять це так, що причини для блокування ігрового акаунту не виникає.
  Відносно пірацьких дисків, то забавками не захоплююсь, а відео чи музику купляю дуже рідко, але ліцензійну – якість як правило краща.

  • Akceptor

   Я теж колись грав у БК, але просто набридло. Занадто все там одноманітно.
   Пробував грати у старий БК, але теж щось не пре. Наразі граюся у кілька іграшок, про які згодом планую тут написати, вони досить специфічні і в плані донату теж. Якщо коротко, то я не люблю ігри, в яких за гроші можна отримати назавжди вагому перевагу. Граюся лише в ті, де донат трохи спрощує життя, додає фану. Ну і щоб без космічних сум типу 1000 у.о. за якийсь мегамеч

 • Kolos

  Загальновідомо, що на кожен товар є свій покупець. Комусь просто подобається колекціонувати DVD бокси придбаних ігор, а хтось немає можливості придбати у своєму місці ліцензію на фіз. носію. Кожен вибирає те, що йому підходить. Зрештою, колекційні видання великих ігор поставляються у великій пачці з масою фану, а заказ в онлайн магазині цифрової копії в основному супроводжується додатковим контентом. До того ігри для консолей поширюються лише на фіз носіях.
  Щодо викрадання злими підлітками грошей у безвинних батьків на купівлю цифрової продукції, то тут питання стоїть чи знають батьки скільки часу їхні діти проводять за компьютером і чим насправді там займаються.