Чи варто плисти за течією 13


Життя людини, яким би заплутаним і складним воно не було, за суттю своєю нічим практично не відрізняється від течії річки, по якій ми пливемо на невеличкому човнику. Як водиться, річки відрізняються швидкістю течії, наявністю заплав, порогів, водоспадів та інших перешкод.

Чи варто плисти за течією

Чи варто плисти за течією

Суть у тому, що, навіть як ми нічого не робитимемо, то більшість дрібних камінців човник подолає сам (хто знає фізику, або просто спостерігав за річками, той зрозуміє, що човен оминатиме перешкоди по можливості). Більші завади подолати без проблем не вийде, але і вони здебільшого серйозної загрози не становлять – досить лише трохи кермувати і все пройде гладко; ну максимум що подряпається борт.

Порогів і водоспадів краще уникати, та зробити це практично не реально – тут уже у кожного свій курс і проти течії не попливеш, максимум що можна на місці зупинитися трохи.

А ще, кожна річка життя має свої розгалуження, які теж можуть вести як до тихої заплави, так і до порогів. Прикол у тому, що вода завжди тече туди, де найменший опір, тобто якраз до проблем, а от аби уникнути їх доводиться добряче повеслувати.

Є люди, природжені плавці, які наперед бачать можливі повороти русла і діють відповідно до обставин. Хтось метається від одного берега до іншого, а хтось просто довірив свого човна течії і чекає, що з того вийде.


Залиште коментар

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

13 thoughts on “Чи варто плисти за течією

 • Андрій

  Для початку, дизайн +10040, мені сподобався)
  На рахунок самої публікації… Ось я для прикладу поступив не туди куди душу тягне, але державне, як думаєш, варто залишатися тут (плисти за течією) чи при нагоді переводитися туди куди тяне?? Можливо навіть платне?

  • Akceptor Від автора

   Дякую за схвальну критику дизайну 🙂 Ще логотипчик якийсь придумаю, бо з графічним оформленням поки проблеми.
   Стосовно навчання, то я не дуже хочу радити, бо раніше (у школі) сам дуже хотів бути програмістом, потім поступив на державне на метрологію і не шкодую. Я б казав, що диплом і знання – зовсім різні речі, тому в ідеалі краще вчитися на державному, а паралельно вивчати самостійно те, що цікаво і потрібно. В разі чого, другу вищу освіту у нас поки не відмінили, та й перевестися\заново поступити можна буде і за рік-другий.
   Або знайдеш роботу, переведешся на заочну форму та й все.

   • Андрій

    робота/заочне – мені буде грозити армія. Але ж ти розумієш, що значно легше, цікавіше, вчити те що тобі подобається а не те що є? Наразі я вчу Джаву, досить цікава мова.
    У мене наприклад програмування немає взагалі і думаю перевестися на державне кудись а якщо невізьмуть то у Львів на Комп науки там 4800грн / рік, і ці гроші я можу спокійно платити сам, а не звалювати на батьків.
    Був варіант перездати ЗНО – невиходить тому що тоді не дають відстрочки від тієї ж армії…

    • Akceptor Від автора

     А хіба не можна перездати ЗНО, навчаючись уже на першому курсі? Я знаю людей, які у нас щороку поступали на перший курс 3 роки поспіль, але при цьому вчилися на платному. Тобто якось так зробити можна: вчитися і поступати заново; треба розвідати нюанси.
     Я просто знайомий з деякими “програмістами”, яких в універі вчили і джаву, і сішку, і навіть асм. А вони взагалі не уявляють собі як програма працює. Зараз викладачі переважно не дуже зацікавленні у знаннях студентів.

     Якщо готовий платити за навчання (і є гроші), то варто перевестися. Але знов нюанс: я б повчився рік, підзбирав трохи грошей і поступав заново на перший курс, а не переводився. Так і відстрочка від армії, і можливість перезарахувати ряд загальноосвітніх предметів => більше часу на фахові.

     • Андрій

      Я б непроти, але ось: (соррі за засмічення коментів)
      З А К О Ну У К Р А Ї Н И

      Про військовий обов’язок і військову службу
      ~
      10. Відстрочка від призову на строкову військову службу для
      здобуття освіти надається один раз за період навчання, і громадяни
      призовного віку, відраховані з навчальних закладів за власним
      бажанням, за невиконання навчального плану, порушення умов
      контракту або недисциплінованість втрачають право на відстрочку
      від призову на строкову військову службу незалежно від їх
      повторного зарахування до того чи іншого вищого навчального
      закладу або поновлення у вищому навчальному закладі.
      ~
      ТОму у мене варіант лише перевод. Так як перевестися можна тільки після 1го курсу, за цей час хочу назбирати грошей на 2 курси вперед. Стипендія, інет проекти…

      • Akceptor Від автора

       Трохи вкоротив 🙂
       Здається мені, що цей закон суперечить Конституції, в якій записано право на навчання, але, вочевидь, тобі тільки перевестися світить дійсно. 🙁
       А військової кафедри нема у вас? Бо ж після закінчення навчання військкомат все одно тобою зацікавиться 😉

 • NeoLans

  Як завжди, цікаво почитати філософську думку :).
  По-суті, пливучи за течією – важко бути власником своєї долі. Хоча, напевне, кожен з нас має знайомих, які саме так і живуть.

  • Akceptor Від автора

   Прикол у тому, що деколи не варто гребти проти течії – тільки втомишся. Найрозумніше не гребти взагалі, а просто керувати човном, лавірувати поміж перешкод, бо на роздоріжжі все одно не знаєш точно куди звертати

 • Андрій

  Я думав ти образився що я засмчую блог коментами не по темі) Ще раз вибачаюся…. В універі мому теперішньому – є, але 7к в рік.