Чому я не підтримую €-майдан 2


1. Я загалом не проти ЄС, але вважаю європейський вибір України просто меншим, наразі, злом. У нас велика багата країна, у нас працьовитий народ, то чому ми не можемо дати собі ради самі? Я розумію і поважаю прагнення людей жити краще, але Європа повинна починатися не десь там, на рівні міждержавних угод, – вона має починатися з кожного, а я не бачу що люди хочуть жити цивілізовано. Я вже писав про це і вже писав, що то, вочевидь, просто я такий поганий.

2. Я вважаю, що країною правлять люди, для яких слова “честь” і “совість” – пустий звук. Вони дбають про свою кишеню і чхали на народ. Вибачте, але я не бачу зараз альтернативи. Аби вивести Україну з тієї дупи, у якій ми всі знаходимося зараз, потрібна команда людей кваліфікованих і чесних, та водночас небідних. Я з радістю повірю, що трійка очільників опозиції – якраз такі люди, але троє – то ще не команда і за кожним із них стоять партійні списки з тисячами прізвищ. І серед них багато людей, які вже так чи інакше “засвітилися” у ці роки, причому не завжди у позитивному ключі.

3. Я не думаю, що відставка уряду, імпічмент Президенту чи розпуск Парламенту щось кардинально змінять у державі. Так, це буде перемога і психологічно ми будемо почуватися краще, але, гляньмо правді у вічі, на наступних виборах все повернеться на круги своя. Щоб уникнути регресу просто необхідна люстрація, але хіба вона вигідна нинішнім опозиціонерам? Див п. 2.

4. Мене не влаштовує форма протестів. Мене непокоїть, коли учні ПТУ або студенти (фактично діти) крокують вулицями міста, вигукуючи “Слава нації, смерть ворогам!” – коли я бачу і чую це, то мені робиться соромно за цю націю і цей народ. Мене непокоять вигуки “хто не скаче, той – москаль!”. Мені не подобається коли студенти йдуть після страйку в “общагу” і розпивають там “чекушку” (а я чув такі пропозиції на власні вуха прямо під будинком облради), виражають свій протест відмовою від навчання, а потім прикриваються політичними поглядами на сесії, а поганими викладачами, які нічого не навчили, виправдовують рівень своїх знань.

5. Люди зі сходу і півдня, яких так часто виставляють нашими ворогами, рабами системи і зрадниками, насправді хочуть просто можливості працювати і заробляти на хліб. Так, влада може купити їх голоси за сотню гривень і продпайок, але і серед своїх сусідів та знайомих я бачу таких самих людей. Багато хто і в ЄС хоче лиш тому, що можна буде за кордон звалити і автівку без мита придбати. Що робимо зараз для того, аби об’єднати країну?

6. Останній пункт багато кому буде особливо “до вподоби”. Я не вірю, що ми можемо чогось добитися такими мітингами. Мільйони людей вже вийшли на вулиці, але, як бачимо, уряд не пішов у відставку (як на мене, то прем’єр і міністр внутрішніх сил мали це зробити відразу хоч би тому, що саме на них лежить відповідальність за насилля над мирними громадянами). Його не змогла (не захотіла) відправити у відставку Верховна Рада, не захоче цього зробити і Президент. Влада тупо демонструє мітингувальникам, що чхати на них хотіла. І, що найбільш цікаво, велика частина наших співгромадян з владою погоджується. Фактично зараз від нас нічого не залежить, хіба як революція перейде у зовсім іншу площину.


Залиште коментар

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

2 thoughts on “Чому я не підтримую €-майдан