Чому комп’ютер не бачить Kindle Fire HD 7


Взагалі при підключенні сучасних ґаджетів до комп’ютера чи ноутбука зазвичай не виникає ніяких проблем – як мінімум пристрій розпізнається переносним USB-накопичувачем (може працювати як звичайна “флешка”) і тому не вимагає специфічних драйверів. Тому логічно припустити, що так вміють поводитися і сучасні планшети, зокрема Kindle Fire HD.

Тому коли після підключення свіжокупленого кіндла до свого старенького (це важливо) ПК я отримав повідомлення про те, що не вдалося знайти потрібний драйвер – це було дивно. Треба сказати, що вдома я використовую Windows XP і тому відразу запідозрив, що проблема якраз у поважному вже віці цієї ОС (на Windows 7 все запрацювало і у провіднику з’явився знімний диск). Дивимося у диспетчер пристроїв і тихо офігіваємо.

Чому комп'ютер не бачить Kindle Fire HD

Чому комп'ютер не бачить Kindle Fire HD

У диспетчері не видно жодного нового USB пристрою, зате з’явився якийсь зовсім незрозумілий MTP. З чим його їсти?

Як виявилося, MTP це абревіатура від Media Transfer Protocol – придуманого у Microsoft спеціального протоколу для передавання медіа контенту на різного роду плеєри. Яким боком цей протокол до планшетів особисто я не розумію – цілком достатньо банального USB Mass Storage. Погіршує ситуацію той факт, що Windows XP не має вбудованих драйверів для MTP і всім, хто хоче користуватися планшетом у цій ОС без мороки, доведеться встановити собі Windows Media Player 10. Просто шикарно!

Звісно, з такими проблемами зіткнуться не тільки ті, хто шукає як підключити до комп’ютера Kindle Fire HD, але й власники різних Nexus 7, Galaxy Tab 2, тощо.

При цьому, звичайно, ви можете тупо забити на MTP і передавати дані на планшет і з нього через Android debugging (ADB), як це зробив я. На скріншоті вище видно, що цей інтерфейс працює собі і без хитрих майкрософтівських протоколів, втім для його роботи теж потрібен драйвер (він “важить” менше за медіаплеєр), а ще якась додаткова утиліта – не будете ж ви працювати через консоль.

Оскільки я вдома використовую у якості файлового менеджера ніяк не “Проводник”, а Total Commander, то просто нагуглив і скачав відповідний плагін Android ADB (між іншим, працює навіть через WiFi, якщо встановити на планшет відповідну софтину (“WiFi ADB”).

Заради справедливості та всесвітньої рівноваги варто відзначити той факт, що підключення пристрою до ПК через Media Transfer Protocol позбавляє нас від необхідності здійснювати так зване “безпечне витягання” цього пристрою. Але заодно зазначу, що за замовчуванням Windows все одно сконфігурований так, що “флешки” можна виймати без цієї процедури – головне не робити це під час запису даних, а трохи зачекати навіть після завершення цієї операції. Бувають різні “флешки”, тому не сприймайте це як інструкцію до дії!


Залиште коментар

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

7 thoughts on “Чому комп’ютер не бачить Kindle Fire HD