Canon PowerShot SX130 IS: перші враження 8


Недавно я вже писав, що постав перед таким непростим питанням як вибір недорогого цифрового фотоапарата, який дозволяв би налаштування всі робити вручну. Станом на сьогодні вибір зроблено і фотоапарат я вже купив. Ним став бюджетний “суперзум” Canon PowerShot SX130 IS, який я знайшов у інтернет-магазині “Rozetka” за досить лояльною ціною порядку 1300 гривень. Практично аналогічна, але трохи оновлена модель PowerShot SX150 у Франківському “Алло” вартує більше 1700 гривень, причому із нововведень там фактично лиш збільшена кількість пікселів на матриці.

Часу спробувати техніку в дії ще не було, але про перші враження вже можу розказати, отож читайте, кому цікаво.

Корпус у мого Canon PowerShot SX130 чорного кольору, як на картинці (є ще сріблястий варіант, але він чомусь трохи дорожчий); фотоапарат досить важкий, відчувається, що всередині не лише пластик. Загалом на людину, далеку від сучасної фототехніки, він справить враження дорогого і не кожен відразу здогадається, що має справу фактично із “мильницею” 🙂

Права частина корпусу утворює виступ, за який мало б бути зручно триматися рукою, хоч я особисто не сказав би, що це так. Аналогічне враження справляють і органи керування – все ніби на своїх місцях, але до важеля трансфокатора діставатися якось незручно, так само як трохи незручно навіть натискати на кнопку спуску. Може це в мене просто пальці такі довгі, бо фотоапарат реально досить габаритний.

Дуже “потішила” також і інструкція користувача, в якій детально описано як замінити батарейки (PowerShot SX130 працює від двох “пальчиків” типорозміру АА), як прикріпити ремінець на руку, як тиснути кнопку спуску. Реально корисної інформації нуль (хоча частково виправдовується це наявністю екранних підказок у самому фотоапараті).

Тепер про приємне 🙂 Перше, що кидається в очі – україномовне меню (згадані вище екранні підказки теж українською). Чесно кажучи, не в курсі як із цим у інших виробників, але тут Canon мене приємно вразив.

У функціональному плані від покупки вимагалося дозволяти налаштувати все вручну. PowerShot SX130 вміє автоматично підбирати експозицію (витримку) при заданій вручну діафрагмі, підбирати діафрагму для заданої витримки, дозволяє задати обидва параметри в ручному режимі. Ніби нормально, буду розбиратися потім.

Окремим плюсом є підтримка HD-відео (щоправда всього 720p, та й у часі ролик обмежений – до 10 хвилин), а ще відеовихід через USB-порт (вникати не було часу, та, здається, кабель ніякої електроніки не містить, є просто додаткові контакти для відео).

До тест-драйву руки поки не дійшли (та й кваліфікації навряд чи вистачить), але якщо дозволить погода і обставини, то на вихідних спробую щось познімати. В принципі, свою вартість Canon PowerShot SX130 мав би виправдовувати (особливо з огляду на те, що ціна його лише вдвічі перевищує вартість найбільш бюджетних “мильниць”, то це взагалі чудовий вибір).

 

 


Залиште коментар

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

8 thoughts on “Canon PowerShot SX130 IS: перші враження