Чим далі в ліс… 1


Чим більше я тут працюю, тим чіткіше усвідомлюю чому наша Україна постійно знаходиться в такій жопі… І все більше розумію що така робота мені не підходить.
Нащо люди йдуть вчитися в університет? Нащо людині взагалі вчитися? Напевно, щоб розширити кругозір і здобути якісь нові знання та навички. Так я раніше думав. Але насправді все це зовсім не так. Якщо я хочу вчитися, то займатимуся саме цим; і тоді роль викладача буде полягати в тому, щоб пояснити незрозуміле, допомогти розібратися і підказати де шукати відповіді на запитання.
Але якщо викладач весь час змушений контролювати наявність студентів на лекції, ставити їм “енки” і мало не батогом заставляти вивчати купу нудного і неясно чи взагалі потрібного – то це вже не викладач, а якийсь тюремний наглядач… Нащо змушувати людину робити щось? Студенти, начебто, не діти – більшості з них як мінімум 18. Якщо в такому віці людей не бояться брати в армію і (в ідеалі) давати їм в руки зброю, то якого ми повинні з ними поводитися як із дітьми?

За часів СРСР примусове навчання було поширеною тенденцією, але ті часи, попри всі недоліки радянської системи, мали і декілька плюсів: вища освіта не мала масового характеру, а випускників ВНЗ забезпечували роботою. Зараз же роботи для молодих спеціалістів практично немає, а силою заганяти на пари людей, багато з яких оплачують своє навчання – це ж просто дикість! Крім того, зараз диплом про вищу освіту – річ практично що обов’язкова, а наша влада, схоже, вирішила видати дипломи абсолютно всім!

З іншого боку, викладач-наглядач поставлений перед дилемою: потреба у ньому залежить від кількості студентів. Тому над студентом викладач влади не має ніякої: сьогодні студент не отримає бажану оцінку – а завтра ти вже безробітний. Щороку мільйони абітурієнтів вступають до вищих навчальних закладів просто аби не тинятися по вулицях, а мільйони новоспечених “фахівців”, серед яких реально чогось навчилися фактично одиниці, покидають стіни alma mater, так і не зрозумівши на що потратили 5-6 років свого життя…


Залиште коментар

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Думка на тему “Чим далі в ліс…