Блоги моїх друзів: RIP 11


У мене є сторіночка “Любі Друзі“, де я збираю посилання на цікаві україномовні блоги (здебільшого ті, з власниками яких трохи спілкувався колись). Свого часу було досить популярним обмінюватися посиланнями, а от я просто робив ще й нотатку для себе та потенційних читачів, аби трохи охарактеризувати ресурс, на який веде лінк. А от недавно вирішив зробити ревізію таких посилань і з сумом усвідомив, що більша частина із них веде у нікуди 🙁

Що ж, я бажаю авторам знайти колись час і бажання повернутися у блогосферу, а поки просто згадаємо ресурси, які я колись радив читачам.

 • Що може бути спільного між програмуванням, сайтобудуванням, спортом та здоровим способом життя? Особисто мені здається, що перші з цих понять є мало не прямою протилежністю других: програмування – це як наркотик, тут уже не до спорту. Тим не менш, автор блогу highlife.pp.ua вважав дещо інакше і писав про всі ці речі в одному місці. Втім, перевагу віддавав все ж першим двом. Тим не менш, мало хто пише про ай-ті українською, тому цей блог варто було занести у закладки. На жаль, блогу зараз нема, але його власник, наскільки мені відомо, пішов був у аутсорс, так що, мабуть, не бідує 🙂 Удачі йому!
 • Персональний блог Сметанського Сергія – стартував кілька разів і щоразу існував недовго аби знову відродитися. Востаннє я бачив його на піддомені, а зараз там пусто, та й головний домен зустрічає фразою “Site smetansky.in.ua just created”. Шкода 🙁
 • Також у невідомому напрямку зник і дуже цікавий блог ukrsource.org.ua. Олександр, автор блогу, наскільки мені відомо, не курить, не бухає, не вірить у релігійні догми і всіляку паранормальну лабуду. Зате вірить, що люди таки мають клепку у голові і колись зрозуміють безперспективність нинішнього курсу своєї цивілізації. А ще у нього періодично з’являлися матеріали філософського плану… Зараз на місці сайту якась анекзистенціальність, хоча коментарі самого Олександра я подекуди зустрічаю на інших ресурсах.

Люди, ви де? Відгукніться, напишіть кілька слів куди пропали!


Залиште коментар

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

11 thoughts on “Блоги моїх друзів: RIP

 • Владислав

  Отак поволі всі розходяться 🙁 Таке враження, що скоро в блогосфері залишаться лише затяті манімейкери та просто фанати своєї справи, яких не дуже то й багато…

  • Akceptor Від автора

   Мабуть, справа у тому, що часто люди ставлять собі амбітні цілі і думають як буде класно заробляти на блогах, пишучи про все, що до вподоби. Але чудес не буває. Писати нема про що, прибутків нема, а оплачувати домени і хостинг треба.
   Я зараз маю десь 6-7 блогів і з них пишу наразі лиш в один іноді 🙁 Скоро буду потрохи позбуватися непотрібних (скоріш за все, вони підуть “в утиль”).
   Стосовно ж особистих блогів, то ситуація, як на мене, наступна: їх вбили соціальні мережі. Всім подобається лайкати котиків, а писати щось – то треба тратити час і зусилля

   • Владислав

    А мода ж – штука циклічна, тому цілком імовірно, що через енну кількість років прості особисті блоги знову повернуться в моду =)
    Та й соцмережі людям набридають – неможливо сидіти 24/7 лишень на одному сайті і не знати, що в інтернеті бувають інші сайти крім вкантактов і гугла.

 • molinski

  Це помітив, що поняття “блогер” зараз приватизується журналістами. Що не сильно добре вприває на самих блогерів.

 • Олександр

  Хих, приємно, що хтось згадує.

  Смерть мого блогу настала не тому, що я хотів витиснути з нього якісь прибутки, просто влом було далі за нього платити. Адсенс мені відмовив у рекламі, бавитись з біржами посилань я теж не мав натхнення..

  Писати різноманітні статті можна і на сайті української онлайн спілноти, хоча і там я вже досить давно нічого не писав. Мені просто набрид срач, неможливо ні з ким нормально поговорити всі тільки критукують (така вже особливість людської природи).

  • Akceptor Від автора

   То називається дискусією 🙂
   Та, з рекламою зараз тяжко чогось, у мене теж впали прибутки від адсенсу настільки, що не знаю чи взагалі вистачить на оплату хостингу (500 гривень на рік) і доменів (зараз маю десь порядку 10 сайтів).
   І часу дійсно нема на всіляку писанину.
   Але, оскільки деяким моїм блогам уже досить багато років, то я їх не закидатиму поки. Хоча про те аби трохи розпродати “активи” вже думав.

 • MrVigner

  Оскільки я з поняттям “блогінгу” познайомився не так то давно і, не так давно слідкую за деякими блогами, то це перший випадок коли бачу “вибування” блогів… Це сумно, бо людина пише, “вкладає душу” в це, а в результаті все одно чи набридає, чи щось інше…

  • Akceptor Від автора

   Досить часто блоги продають. Набридло людині – зате на розкручений більш-менш блог знайдеться покупесь, який підхопить естафету і не дасть праці пропасти. Але коли блог просто зникає у 404, то це якось моторошно 😉

   • Ipeacocks

    Краще тоді їх розміщувати на безкоштовних платформах типу блогпост, щоб хоча б не пропали дані.

 • Ipeacocks

  Писати якісні українські статті, мабуть, варто лише для себе, як шпаргалку. Всі шукають або англійською, або російською – тому технічний україномовний блог буде аутсайдером. А написання відносно якісної статті – це купа часу і старань і іноді дуже шкода, що охоплюється лише дуже незначна частина аудиторії.

  Тому як б обирав безкоштовні блог платформи, які підтримують експорт/імпорт статей.