Більш-менш робоча версія журналу 3


Більш-менш робоча версія електронного журналу, який я пишу довгими безсонними ночами через день годинку після пар, вже є і її в принципі можна використовувати (при умові, що хтось заповнить базу списками студентів і переліком предметів вручну, бо до адмінки руки не дійшли поки).

У двох словах про те, що вже є. По перше, спочатку ми вибираємо групу і предмет (прохання не лякатися, над дизайном працюватиму потім). З предметами поки є одна проблема: на кожну групу і на кожен вид навчального навантаження треба створювати новий, тобто для лабораторних та лекцій з однієї дисципліни треба робити два окремих “віртуальних” предмети, як і для дисципліни, що викладається більше одного семестру.

iJournal - вибір групи та предмета

iJournal - вибір групи та предмета


В принципі, на майбутнє це діло я виправлю, мабуть, хоча специфіка роботи у ІФНТУНГ якраз такий підхід робить досить зручним: з парами у нас частенько такого накрутять, що без півлітра не зрозуміти

Після вибору групи і предмета ми бачимо отаку табличку:

iJournal - Ставимо оцінки

iJournal - Ставимо оцінки

Це список студентів обраної групи та дати відповідних пар із обраного предмету. Перший стовпчик – комбобокс для внесення у журнал “енок” (Н – пропущена пара, ® – відпрацьована). Другий стовпчик – оцінка.

Оцінки і “енки” записуються у базу і читаються з неї відповідно. У мануалах в інтернеті написано, що можна оптимізувати роботу з базою даних шляхом використання анотації @org.hibernate.annotations.Entity(dynamicUpdate = true, dynamicInsert = true), яка би мала дозволити запис у БД тільки тих полів об’єктів, що змінилися, а не всіх. У мене не працює. Або руки криві, або версія хібернейта з багом…

Ще одну проблему я зробив собі сам, бо нащось мені захотілося читати дані із бази з одного контролера, а записувати – з іншого. Нащо це робив уже не пригадую, а переробляти лінь. Тому довелося трохи налайнокодити (за одно зрозумів звідки береться неякісний код у деяких комерційних продуктах: якщо протупив, то часто переробляти вже не буде часу).

Прохання до небайдужих (якщо такі будуть): допоможіть придумати якусь ґламурненьку назву для продукту (з врахуванням його призначення і специфіки), бо боюся що за iJournal Apple по судах затягає 🙂 . А ще би непогано логотипчик намалювати.


Залиште коментар

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

3 thoughts on “Більш-менш робоча версія журналу