Базарно-чайовий парадокс 5


Дайте на чайХодив учора з друзями в одну потенційно ґламурну кафушку на пиво. Отам і згадав про одне питаннячко на засипку, яке мучило мене досить давно.

От чому на базарі люди торгуються за якусь гривну-другу, в магазині купують по карточках зі знижкою декілька відсотків мало не носовички навіть, а от в кафе офіціантам “на чай” залишити десятку – елементарно. Тому що так прийнято: на базарі треба торгуватися а в кафе давати чайові? Чи, може, з якогось принципу?

Я не говорю про тих, хто реально не має грошей (бо вони і в кафушках не сидять), а про пресічну більшість.


Залиште коментар

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

5 thoughts on “Базарно-чайовий парадокс

 • vlytvyn

  Згоден. Якщо так, то треба й на базарі, в магазинах давати чайові, там також люди обслуговують клієнтів. А які НАЦІНКИ в кафе – і люди які готові торгуватися до останнього на базарі з легкістю віддають як мінімум вдвічі більше за то ж пиво… І це все на фоні мізерних зарплат основної маси населення. Оце парадокс!

 • dmytrivna

  Все – традиція(не відомо ким і коли, але давно, заведена). Якщо на базарі я іноді торгуюсь(просто так, під настрй), то в кафе принципово не залишаю чайових – накрутки “зашкалюють”. За моїми спостереженнями, в кафе-барах частіше залишають чайові компанії(мабуть хизуються один перед одним); відвідувачі – одинаки, як правило, платять точно за рахунком…

 • Candy

  Якби було справді якісне обслуговування, то із вдячності 10 грн. не шкода і то кухарю, а те що в наших кафешках-ресторанчиках твориться…за ними санінспекція давно плаче,та й накрутки звичайно зашкалюють-зайдеш зимою погрітись і каву випити, а платиш ніби за власний обігрівач і банку кави. В готелях ситуація ще гірша, так і хочеться іноді дати чайові жуйкою, як Кевін із фільму “Сам удома”=)

  • Akceptor Від автора

   Воно, звичайно, так. Але чогось я, наприклад, не помічав, аби водієві маршрутки навіть за якісне обслуговування дали гривню на чай. Або, скажімо, на базарі не знижку просили, а навпаки.