Алкоголь 7


Алкоголь

Алкоголь

Новорічні, та й будь-які інші святкування у наших краях чомусь нерозривно пов’язані зі вживанням великої кількості алкоголю. І тут спостерігається цікавий парадокс: з одного боку влада докладає зусиль для боротьби з розпиванням алкоголю (заборонили продавати спиртне після 22 години, заборонили пити пиво на вулицях, заборонили, заборонили); з іншого – реклами на телебаченні, радіо та друковані й пресі повно, а в святкові дні на вулицях вистачає “щасливих” людей.

То чому ж ми вживаємо спиртне? Можливо, лише тому, що нам подобається смак того чи іншого алкогольного напою, наприклад пива чи вина. Можна довго сперечатися про смакові якості мартіні (яке особисто мені ну зовсім не подобається) чи якогось іншого напою, та поціновувачі завжди знайдуться. Втім, стосовно традиційної для українського столу горілки такий підхід навряд чи підійде.

Інший варіант:пити, щоб підняти настрій. Простіше кажучи, мова йде про розслаблюючу та веселящу дію алкоголю, яка проявляється незалежно від того, який смак має напій. Навіть найжахливіша “бормотуха” впливає на мозок таким же чином, як і вишукане вино (принаймні, одразу при вживанні, зранку ідентичних вражень ніхто не гарантує). Різновидом такої причини можна вважати і бажання напитися та про все забути, яке з’являється у людей під впливом негативних емоцій.

В такому разі особисто мені до кінця не зрозуміло нащо закусувати чи запивати спиртне: адже його ефективність від цього зменшується, а от “сторонні наслідки” зранку залишаються…


Залиште коментар

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

7 thoughts on “Алкоголь

 • vlytvyn

  Люди постійно придумують чим їм задурманити голову, розвіяти нудьгу, повеселитися без причини, забути про проблеми, зігрітися. Для цього винайшли алкоголь в різних різновидах, куріння різних рослинок, телебачення, Інтернет, відеоігри…А це все призводить до залежності в більшій чи меншій мірі і виходе замкнуте коло.
  Але від цього, на мою думку, ще гірше стає і ніщо з вищенаведеного не вирішує ніяких проблем. Після таких процедур грошей стає менше, час безслідно зникає, здоров’я погіршується… Хоча це моя суб’єктивна думка.

  • Akceptor Від автора

   Так чи інакше, але якщо про залежність від інтернету лише говорять, залежність від ТБ я взагалі якось не чув про неї, то про алкозалежність знають усі.
   І якщо певна категорія людей таким чином намагається втекти від реальності і проблем, тона свята алкоголь в певних дозах вживає більшість населення України. І проблема ще й в тому, що толкових альтернатив спиртному у продажі немає: всілякі “кока-коли” і “буратіно” – 100% хімія, розрекламовані “натуральні соки” – із тієї ж опери.
   А за святковим столом треба ж щось пити…

   • vlytvyn

    Для багатьох людей (домогосподарок, пенсіонерів…) мало не сенс життя дізнатися, що стане з їх улюбленими героями серіалів (Маргоша, Бідна Настя…). Багато людей годинами дивляться музичні канали, спортивні канали, канали новин, бізнес канали, різні шоу(X-Фактор, Танці з зірками…). Це все дуже схоже на залежність.

    • Akceptor Від автора

     Я би сказав, що цим людям просто нема чим зайнятися, у них часто нема іншої розради в житті, тому і дивляться всякі серіали. Переживають за вигаданих персонажів, бо справжнім людям вони байдужі.
     Може це і залежність, але це зовсім не та проблема. Бо старшим людям реально нема в чому себе реалізувати, а от молодь має достатньо шансів.

 • ticapac

  Щасливі люди, це ще пів проблеми, а от щасливі діти… це уже зовсім інше… і якщо вони щасливі кожної пятницы – то це уже вседержавна проблема, майбутнє покоління спивається. що буде з країною? Звичайно є такі що усвідомлюють те що це погано, але все ж це така меншість нажаль…….

  • Akceptor Від автора

   Як на мене, якщо діти вживають алкоголь, то це проблема їх батьків, які не можуть (чи не хочуть) пояснити наскільки воно шкідливо; це проблема менталітету, коли продавець дає горілку чиїйсь дитині, думаючи лише про наживу; проблема держави, яка може заборонити продавати спиртне, але не здатна контролювати; проблема суспільства, яке таку владу терпить.
   А ще особливо “тішить” засилля енергетично-алкогольних напоїв, які взагалі, як на мене, нонсенс. Бо і на банці Ред-Булла написано не мішати зі спиртним, і алкоголь із газовано-солодким вживати не варто.
   PS
   Окреме питання у тому, чому батьки не приділяють достатньої уваги вихованню своїх дітей.