911


 

Усе має свою ціну...

Усе має свою ціну...

911 – це екстрений номер рятувальної служби у США (не тільки там, але і там теж). А ще, у американській системі запису дат сьогоднішній день, 11 вересня, позначається саме так 9/11.

11 вересня – день, який у США відзначають у пам’ять загиблих під-час терактів у Нью-Йорку 10 років тому. А ще 11 вересня – день працівників нафтової, газової, нафтопереробної промисловості та нафтопродуктозабезпечення України. Дуже символічно, якщо прийняти до уваги, що теракти у США так чи інакше були наслідком прагнення Штатів дістатися до чужих запасів нафти (чи було теракти сплановано самими спецслужбами Сполучених Штатів питання окреме, факт того, що їх результатом стала війна, а результатом війни – контроль над нафтовими вишками).Не так давно США опинилися перед лицем серйозної проблеми, проти якої не допомогла б і служба 911, – фінансової кризи. Причина кризи у тому, що США дуже любить жити у борг, причому свої борги американська держава віддавати не поспішає. Як на мене, тут ми стикаємося із типовим проявом подвійних стандартів: Сполучені Штати практично нічого корисного не виробляють, зате диктують свою волю усьому світові, бо всі чомусь так цінують американську демократію та американські зелені папірці (і, якщо перша підкріплена хоч зброєю, то другі реально не вартують і того паперу, на якому їх друкують).

Україна теж не проти би так жити і у нас є для цього багато завдатків: ми так само практично нічого не виробляємо (навіть зернові колишня житниця Європи умудряється купувати не просто за кордоном, а у китайців). Але у нас, на превеликий жаль, немає ні демократії, ані ядерної зброї (якою цю демократію можна було б нести у маси); нема і нафти (через яку демократію могли б принести нам). Тому міжнародні фінансові структури дають нам гроші у борг на своїх умовах, а Штатам дають на умовах США.

Залиште коментар

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *