Я би сказав що потрібна якась така дисципліна “релігійна логіка” (назва приблизна). Її можна навіть викладати у всяких релігійних ВНЗ, семінаріях і т.п. Ну і думаю навіть місцями у школах якщо є, скажімо, уроки з всякої християнської етики то мають бути і з релігійної логіки.

У чому суть предмету.

Насправді якщо послухати ксьондзів, то у Біблії багато протиріч. Не в плані що Біблія фігово написана, а що її просто трактують як зручно і люди здебільшого не задумуються, бо ж церква мотивує сприймати все на віру. Типу не віриш – значить ти грішник. Може воно і так, тільки не треба плутати віру у Бога і віру у слова священників, яким зручно дурити людей.

Типовий приклад: уна самому ж початку практично Старого заповіту сказано що Бог створив людину за своїм образом і подобою. Тобто досконала і всемогутня істота створила людину і з точки зору логіки людина практично така ж сама. Далі опис гріхопадіння і в принципі логічно можна зрозуміти що люди провтикали і тепер вони вже не доскональні. Тут логіка в нормі, це Біблія.

Але далі вступають у дію церковники і всюди де йде мова про людей вживається термін “раб Божий” або аналоги. І вроді ясно що наразі люди явно не рівня Богові, це аргумент. Але хіба логічно щоб всемогутня і досконала істота створювала собі за власним образом і подобою іншу істоту з метою зробити її рабом?

Написано у Святих Писаннях що “Бог є любов”. Імхо, це я кось не клеїться з рабством… Натомість церква хоче аби священника ти називав “отче”, хоча де-факто саме так ми маємо звертатися краз до Бога, який людину створив як свою дитину, а не раба.
Аналогічно і з всякими святими і ангелами, яких так любить церква. Дуже поширеним є варіант молитися до святих щоб вони молилися до Бога за нас. Це взагалі маразм, імхо.

Бог каже “не зроби собі ідола”, з всіх писань Він – сама любов, готова зробити для своїх дітей практично що завгодно. Але типу ви не йдіть до батька самі, а попросіть сходити брата…

Це знову ж вказівка на те, що людина недостойна, але є достойніші (чувачки у спідницях, скажімо), які мають право вчити всіх інших що хотів Бог. Ну якщо походу спалять парочку єретиків, то нічого страшного ))

Залиште коментар

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *