5 міфів про сни, яким не варто вірити


Нам не вистачає сну. Ми чекаємо вихідні, щоб відіспатися рахуємо овець, щоб заснути, намагаємося спати по вісім годин. Всі марно – нам як і раніше сняться сни про сон. Як уникнути недосипання і перемогти безсоння?

Овечка рярівники безсоння
Народний засіб: якщо вас атакувала безсоння, спробуйте порахувати овець. Але вчені стверджують: стада парнокопитних не повернуть вас в царство Морфея. Доктор Вінтер з американської організації сну розповідає, що примушуючи себе заснути, ви втрачаєте дорогоцінний час сну, і від цього ваше занепокоєння тільки збільшується. «Змініть обстановку, підіть в іншу кімнату, почитайте» , – радить Вінтер.

Якщо безсоння ваша постійна супутниця, змініть місце, де ви спите – повісьте нові фіранки, купіть постільну білизну іншого кольору або пересуньте меблі. Важливо, щоб у вас не було асоціацію між безсонням і вашою спальнею.

Добова норма – 8 ГОДИН
Людині досить 8:00 сну, щоб повністю відновитися. Це неправда. Кожен організм індивідуальний, комусь вистачить шести годин, хтось і за десять НЕ виспиться. Леонардо да Вінчі , наприклад, практикував поліфазовий сон – спав потроху протягом доби. Визначити, який варіант ідеальний для вас просто – якщо ви прокинулися виспався і при цьому без головного болю від «пересипання» – значить, потрапили в точку. Тільки не варто забувати, що кількість годин необхідного сну змінюється протягом життя.

Віщі сни – РЕАЛЬНІСТЬ
Наука дала нове пояснення вещему сну. За словами доктора медичних наук Геннадія Коврова, мозок як величезна обчислювальна машина , яка опрацьовує безліч варіантів розвитку подій на основі ваших думок , переживань. Щось з цього ви можете запам’ятати, щось може збутися. Віщі сни зазвичай закономірні – досить згадати таблицю Менделєєва, яка стала вченому у сні після довгої роботи. При цьому у людей з високими аналітичними здібностями більше шансів, що їх відвідає «провидіння». Щоб дізнатися, що означає сон, варто читати Сонник онлайн.

Хропіння заважає тільки сусідам
Хропіння – це не тільки прокляття вашого сусіда по кімнаті, але, можливо, небезпечний симптом захворювання «апное уві сні». Для цього стану характерне припинення легеневих вентиляцій під час сну більш ніж на десять секунд. Саме по собі апное не небезпечне, але у випадку, коли ви за цим не слідкуєте, може привести до страшних наслідків, аж до інсульту. Лікарі радять: якщо хропіння – постійний супутник вашого сну, зверніться до лікаря. Раптом ви пропустили важливе повідомлення від організму .

МУЗИКА І КОНДИЦІОНЕР – КАВА ДЛЯ ВОДІЯ
Кожен водій знає, якщо відчуваєш, що хочеш спати, треба включити музику голосніше і кондиціонер на повну, щоб освіжитися. Дослідник сомнології Валслебен стверджує: роблячи так, ви піддаєте себе того ж ризику, як якби виїхали на дорогу п’яним: «Організм як комп’ютер. Якщо він розряджається, то може несподівано відключитися в будь-яку хвилину. Так що, якщо раптом ви відчули, що засинаєте – зупиніться в безпечному місці і поспіть трохи», – радить науковець.

Якщо не брати рекордсменів, які витримували без сну дев’ятнадцять діб і при цьому завдавали колосальної шкоди здоров’ю, середньостатистична людина витерпить максимально 4-5 днів.

Залиште коментар

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *