2013 – початок нової епохи


Майя мали рацію, коли прогнозували, що у 2013 настане нова епоха у історії людства (я не про Кінець Світу чи обвал цін на свічки та гречку після його скасування). Насправді, якщо подивитися на тенденції розвитку комп’ютерно споріднених технологій, то стають очевидними кілька речей.

Світ стає дедалі мобільнішим. В принципі, зростання долі мобільного трафіку у Інтернеті зовсім не секрет, як і той факт, що наразі всі ці смартфони та планшети використовуються суто для споживання контенту і не можуть сперечатися з десктопними ПК та ноутбуками у зручності його створення. Але у 2012 на цьому поприщі з’явилися нові гравці – Microsoft (насправді, добре забутий за всіма цими андроїдами старий-добрий вінмобайл), а цим чувакам цілком під силу здійснити “то, о чем так долго говорили большевики” – створити єдину “екосистему” софту для мобільних та стаціонарних ПК.

Щоправда, цього разу дядько Біллі трохи запізнився зі своїми інноваціями, бо весь прогресивний народ уже шаленими темпами рухається до хмар. Комп’ютер майбутнього – то всього лише термінал для доступу у Матрицю Інтернет, а вже там буде все. Що ж, бабла у Microsoft вистачає, тому компанія цілком ймовірно стане третім не зайвим у битві титанів.

А в якості титанів у нас виступають Google і … (хто подумав про Яндекс – сідайте, двійка) Amazon. Чого так? Звідки взявся якийсь Амазон, про який у наших краях мало хто чув, а не, скажімо Apple – он люди нирки заради покупки чергового iPhone 6 продають?

Все просто: нова епоха цифрового світу вже напевно буде проходити під знаком реклами. І не тупого спаму, що його роздають на вулицях дівчата у костюмах лисичок, не постійного “містер-mySQL” по “ящику” (між іншим, той же Еппл вже кілька років годує фанатів обіцянками на рахунок Apple TV), не ідіотських тізерів з голими дупами і заголовками на кшталт “що Філіп Кіркоров думає проHTML5”. Це буде епоха супертаргетованої реклами, настільки підігнаної під інтереси цільової аудиторії, що вже й не реклами по-суті, а просто “дружніх порад”.

2013 Нова епоха цифрового світу

2013 Нова епоха цифрового світу

А в цьому ділі лідером може бути тільки той, хто володіє інформацією про людей. Про їх інтереси і захоплення, про страхи і вподобання, про їх поточне місце перебування, про кількість грошей у їх гаманці. У масштабах США та Європи такою компанією (окрім всюдисущого Гугля) якраз і є Амазон. І якраз між ними , імовірно, розгориться найзапекліша боротьба.

Обидві компанії вже зараз мають у своєму активі купу статистики про користувачів (Гугл бере її переважно з пошуку, а Амазон моніторить покупки), власні високопродуктивні, але дешеві, як борщ, девайси (Nexus та Kindle Fire), велетенські обчислювальні потужності. Готовий рецепт успіху, можна сказати.

Найбільш реалістичний прогноз ситуації, як на мене, виглядає десь так: у майбутньому комп’ютери будуть роздавати безкоштовно тільки задля того, щоб заробляти на рекламі і поповнювати свою базу новою інформацією про Вас. Добре це, чи погано? Хтозна. Але такою буде нова епоха цифрового світу.

Залиште коментар

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *